Šķēpmetēja Donāne sasniedz jaunu personisko rekordu un kvalificējas Eiropas U23 čempionāta finālam

foto: rsu.lv

Latvijas šķēpmetēja Laine Donāne sestdien Zviedrijā kvalificējās finālam Eiropas U23 čempionātā, tikmēr 4×400 metru skrējēju stafetes komanda palika soli aiz fināla.

Donāne startēja priekšsacīkšu A grupā un ar otro mēģinājumu sasniedza savu personīgo rekordu 53,37 metri. Šāds rezultāts latvietei deva piekto vietu A grupā, bet kopvērtējumā tas bija septītais labākais rezultāts. Automātisku dalību finālā nodrošināja 54 metru tāls raidījums, bet to paveica vien četras no 12 finālistēm.

Tikmēr 4×400 metru stafetes komanda distanci veica noskrēja trīs minūtēs un 8,88 sekundēs, savā grupā finišējot kā piektie. Kopvērtējumā tas deva devīto vietu, bet finālam kvalificējās astoņas ātrākās komandas.

Sestdien starti paredzēti arī tāllēcējai Līgai Vecbērzai (kvalifikācija), 400 metru barjerskrējējam Maksimam Sinčukovam (pusfināls), 200 metru sprinterei Sindijai Bukšai (pusfināls), kā arī šķēpmetējam Patrikam Gailumam (fināls).

Iepriekš jau ziņots, ka augstvērtīgāko rezultātu Zviedrijā notiekošajā U-23 čempionātā sasniedza skrējēja Bukša, kura 100 metru sprinta distancē izcīnīja septīto vietu, bet 200 metru distancē Bukša kvalificējās pusfināla skrējienam. Tāpat pusfinālā startēs 400 metru barjerskrējējs Sinčukovs.

Eiropas čempionāts šai vecuma grupai Zviedrijas pilsētā Jēvlē ilgs līdz svētdienai, bet Latviju tajā pārstāv 16 vieglatlēti.

Kopš 1997. gada, kad notika pirmais Eiropas U23 čempionāts Somijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos.

Latvija visplašāk tika pārstāvēta 2009. gada čempionātā Lietuvā, kad startēja 22 sportisti.
Latvijas vieglatlēti Eiropas U23 čempionātā kopumā guvuši 19 medaļas, bet par čempioniem spējuši kļūt Aigars Fadejevs 20 kilometru soļošanā, Līga Kļaviņa un Aiga Grabuste septiņcīņā, Jānis Leitis tāllēkšanā, Madara Palameika, Zigismunds Sirmais un Līna Mūze šķēpa mešanā, kā arī Gunta Vaičule 400 metru skrējienā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par