Šķēpmetējs Čakšs Dimanta līgas posmu noslēdz astotajā vietā

26/08/2021 23:46
Gatis Čakšs

Latvijas šķēpmetējs Gatis Čakšs ceturtdien Šveicē izcīnīja astoto vietu Dimanta līgas posmā. Čakšs, kura kontā ir šosezon aizmesti 87,57 metri, piektajā mēģinājumā šķēpu raidīja 75,57 metru tālumā.

Latvijas sportists otrajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 73,78 metru tālumā, ceturtajā uzlabojot rezultātu līdz 74,55 metriem. Pirmais un piektais metiens palika neieskaitīti, bet sesto metienu drīkstēja izdarīt vien pirmo triju vietu īpašnieki.

Deviņu šķēpmetēju konkurencē uzvarēja 2017.gada pasaules čempions vācietis Johanness Feters ar trešajā metienā sasniegtajiem 88,54 metriem. Feteram vēl trīs metieni bija 84,51-86,49 metru robežās.

Otrais ar 85,73 metriem trešajā mēģinājumā finišēja Tokijas spēļu sudraba medaļnieks čehs Jakubs Vadlejhs, bet trešais ar 84,32 metriem ceturtajā mēģinājumā – Grenādas sportists Endersons Pīterss. Dimanta līgas 11.posms jau sestdien notiks Parīzē, kur šķēpmešanas sektorā paredzēta arī Čakša līdzdalība. Dimanta līgas 12.sezonā paredzētas 14 sacensības.