Skola: Ja Argentīna nebūtu kvalificējusies olimpiskajām spēlēm, tad būtu noslēdzis karjeru

Luiss Skola, sportazinas.com
Luiss Skola | Foto: "Olimpia" Milano

Argentīnas basketbola veterāns sarunā ar Itālijas kluba Milānas “Olimpia” preses dienestu atskatījās uz savu profesionālā sportista karjeru. 

Jau vēstījām, ka septembra beigās 39 gadus vecais Skola panāca vienas sezonas vienošanos ar Milānas “Olimpia” vienību. 

Skola kavējās atmiņās par pavadīto laiku Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA): “Spēlēt NBA bija lieliski. Sākumā laukumā devos no soliņa, taču tad vienā brīdī savainojās Jao Mings un tad es kļuvu par sākumsastāva spēlētāju. Pirmajās 22 spēlēs nepiedzīvojām nevienu zaudējumu, kuram vēl tā ir paveicies? Līdz tam brīdim biju rezervists, bet pēc tam kļuvu par stabilu starta piecinieka spēlētāju sešus gadus pēc kārtas.” 

“NBA ir pilnīgi citādāks spēles stils. Tur adaptācijas process notiek visas karjeras laikā, jo basketbols kā sporta veids turpina strauji attīstīties. Tev ir jābūt gatavam uz jeb ko – jāmaina savs spēles stils, jāpielāgojas katrai komandai, ķermenim jābūt pareizi sagatavotam,” skaidroja argentīnietis. 

Iespaidos par Pasaules kausa izcīņu basketbolā dalījās Skola: “Es biju pārliecināts, ka mums veiksies labi un ka es spēlēšu sekmīgi, jo vienmēr esmu bijis optimists. Biju runājis arī ar Milānas treneri Etori Mesinu, bet nebija īstais brīdis spriest par nākotni. Ja mēs nebūtu kvalificējušies olimpiskajām spēlēm, es būtu noslēdzis karjeru, bet, kad mēs kvalificējāmies, pie manis atnāca mana sieva un teica, ka man jāturpina spēlēt vēl vienu sezonu. Tātad, es izskatīju visas iespējas un izvēlējos Milānu. Nezinu, ko sagaidīt, smagi strādāšu, cītīgi spēlēšu, centīšos izbaudīt. Pats svarīgākais man ir izbaudīt spēli.” 

“Pirms diviem, trim gadiem es pat nedomāju par spēlēšanu 2020. gadā. Ne tikai sava vecuma dēļ, bet arī tāpēc, ka mums bija jākvalificējas olimpiādei un tas vienmēr ir bijis grūti. Pat gados, kad mums bija lieliska komanda, vienmēr cīnījāmies, lai kvalificētos. Amerikā ir grūti kvalificēties, jo ir ASV, Brazīlija, Kanāda, Puertoriko. Tagad esmu tik tuvu, negribu skatīties pārāk tālu uz priekšu, cenšos to nedarīt un tikai domāju par to, kas mani sagaida tagad. Kad pienāks tas laiks, protams, man tas būs īpašs,” turpināja pieredzējušais basketbolists. 

Aizvadītajā sezonā Skola klubu līmenī pārstāvēja Ķīnas spēcīgākās līgas komandu Šanhajas “Sharks”, kur viņam nebija tik intensīvs spēļu grafiks kā Eirolīgā vai NBA. 

Skola Pasaules kausa laikā kļuva par otru visu laiku rezultatīvāko spēlētāju PK ietvaros. Viņš aizveda Argentīnas izlasi līdz sacensību finālam, kur gan nācās atzīt Spānijas pārākumu. Skola astoņās turnīra spēlēs atzīmējās ar vidēji 17,9 punktiem mačā. 

Pēdējo reizi Eirolīgā viņš spēlēja 2007. gadā, kad pārstāvēja “Tau Ceramica” [šobrīd Vitorijas “Baskonia”] komandu. Šī kluba sistēmā viņš bija no 1998. gada. 

Pēc tam 2007. gadā Skola pārcēlās uz NBA, kur līdz 2017. gadam aizvadīja veiksmīgu karjeru. Spēlējot Hjūstonas “Rockets”, Fīniksas “Suns”, Indiānas “Pacers”, Toronto “Raptors” un Bruklinas “Nets” vienībās viņš 743 regulārā čempionāta spēlēs guva vidēji 12 punktus un sakrāja 6,7 atlēkušās bumbas. Savukārt NBA izslēgšanas turnīrā viņa rēķinā 48 mači un vidēji 8,5 punkti un 4,7 atlēkušās bumbas. 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par