Skola spoži debitē “Olimpia” rindās Eirolīgas mačā

04/10/2019 11:24

Argentīnas basketbola veterāns Luiss Skola spoži debitējis sava jaunā kluba Milānas “Olimpia” rindās ULEB Eirolīgas mačā.

Skolas pārstāvētā “Olimpia” ar rezultātu 64:78 Eirolīgas jaunās sezonas pirmajā mačā piekāpās Minhenes “Bayern”.

39 gadus vecais Skola šajā mačā bija rezultatīvākais komandas basketbolists. Viņš guva 17 punktus, realizējot četrus no septiņiem divpunktu metieniem, divus no sešiem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem.

Vēl argentīnietis nospēlētajās 28 minūtēs un 30 sekundēs sakrāja sešas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un divreiz pārtvēra bumbas aizsardzībā.

Jau ziņots, ka Skola noslēdzis vienas sezonas līgumu ar Itālijas basketbola milzi “Olimpia” un pēc 12 gadu pārtraukuma atkal spēlē ULEB Eirolīgā.

Skola Pasaules kausa laikā kļuva par otru visu laiku rezultatīvāko spēlētāju PK ietvaros. Viņš aizveda Argentīnas izlasi līdz sacensību finālam, kur gan nācās atzīt Spānijas pārākumu. Skola astoņās turnīra spēlēs atzīmējās ar vidēji 17,9 punktiem mačā.

Pēc spīdoša Pasaules kausa viņš piesaistīja uzmanību Eiropā un pat Ziemeļamerikā. Izskanēja baumas, ka viņš varēt atgriezties NBA, kā arī tika minēts Madrides “Real” kluba nosaukums. Tāpat esot bijusi opcija turpināt karjeru Ķīņā. Aizvadītajā sezonā Skola klubu līmenī pārstāvēja Ķīnas spēcīgākās līgas komandu Šanhajas “Sharks”, kur viņam nebija tik intensīvs spēļu grafiks.

Pēdējo reizi Eirolīgā viņš spēlēja 2007. gadā, kad pārstāvēja “Tau Ceramica” [šobrīd Vitorijas “Baskonia”] komandu. Šī kluba sistēmā viņš bija no 1998. gada.

Pēc tam 2007. gadā Skola pārcēlās uz NBA, kur līdz 2017. gadam aizvadīja veiksmīgu karjeru. Spēlējot Hjūstonas “Rockets”, Fīniksas “Suns”, Indiānas “Pacers”, Toronto “Raptors” un Bruklinas “Nets” vienībās viņš 743 regulārā čempionāta spēlēs guva vidēji 12 punktus un sakrāja 6,7 atlēkušās bumbas. Savukārt NBA izslēgšanas turnīrā viņa rēķinā 48 mači un vidēji 8,5 punkti un 4,7 atlēkušās bumbas.