Skudra divreiz nomaina vārtsargus, CSKA sagādā “Dinamo” sezonas lielāko zaudējumu

12/01/2021 21:36
Rīgas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” šodien piedzīvoja lielāko zaudējumu šosezon, ar rezultātu 1:7 piekāpjoties līgas grandam Maskavas CSKA. Ar tik lielu rezultāta starpību rīdzinieki šosezon vēl nebija zaudējuši, jo trīsreiz tika ciestas neveiksmes ar piecu golu starpību.

Goda vārtus rīdziniekiem spēles izskaņā pēc Džei Sī Lipona un Roberta Mamčica piespēlēm guva Jevgēņijs Gračjovs, panākot 1:7, bet spēles laikā “Dinamo” galvenais treneris Pēteris Skudra divas reizes veica vārtsargu maiņu.

Spēli vārtos sāka Ivans Naļimovs, taču pēc trīs ielaistiem vārtiem nepilnās 14 minūtēs viņa vietā stājās Ēriks Vītols. Tomēr otrajā periodā divas ripas tika raidītas arī aiz Vītola muguras, un Skudra nolēma vārtos atgriezt Naļimovu, kurš aizvadīja atlikušo spēli, ielaižot vēl divas ripas.

Rīgas “Dinamo” – Maskavas CSKA 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)

Rīgas “Dinamo” vārtu guvumi:
Maskavas CSKA vārtu guvumi4:16 Maksims Šalunovs (Ņikita Korosteļevs, Konstantīns Okulovs), 8:04 Sergejs Andronovs (Danils Jurtajkins, Ivans Telegins), 13:46 Džons Džilmors (Ņikita Sošņikovs), 24:12 Ņikita Korosteļevs (Konstantīns Okulovs, Maksims Šalunovs), 25:54 Sergejs Andronovs (Džons Džilmors, Danils Jurtajkins), 41:56 Ivans Telegins (Artjoms Čmihovs), 54:37 Daniils Čajka (Konstantīns Okulovs)
Rīgas “Dinamo” noraidījumi12:47 Mārtiņš Dzierkals, 20:16 Džei Sī Lipons, 53:18 Džei Sī Lipons
Maskavas CSKA noraidījumi34:20 skaitliskā sastāva pārkāpums, 51:34 Artjoms Čmihovs, 54:37 Maksims Sorokins
Rīgas “Dinamo” vārtsargu maiņas13:46 Ēriks Vītols (laukumu pamet Ivans Naļimovs), 25:54 Ivans Naļimovs (laukumu pamet Ēriks Vītols)

Rīdziniekiem bija tikai pāris labas vārtu gūšanas iespējas. Viena no tām bija otrajā periodā, kad pēc Mika Indraša piespēles viens pret viesu vārtsargu tika izvirzīts Nikolajs Jeļisejevs, kurš bija bīstamākais uzbrucējs mājinieku rindās. Tomēr ripu savaldīt neizdevās. Mača piektajā minūtē izcēlās Maksims Šalunovs, uzvaras vārtus viesi iemeta jau devītajā minūtē, kad precīzs bija Sergejs Andronovs, bet 14.minūtē vairākumu realizēja Džons Gilmors.

Arī turpinājumā CSKA bija nospiedošs pārsvars, lauvas tiesu vārtu gūstot no vārtu priekšas. To nespēja mainīt arī vārtsargu maiņas mājinieku nometnē. Spēli sāka Ivans Naļimovs, pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem viņu nomainīja Ēriks Vītols. Pēc piektā zaudētā “gola” vārtos atkal stājās Naļimovs. Goda vārtus precīzi divas minūtes pirms cīņas beigām, palabojot vārtu priekšā Sīdžeja Lipona metienu, guva Gračovs. Rezultatīva piespēle arī Robertam Mamčičam.

Viesiem trīs rezultatīvas piespēles Konstantīnam Okulovam, bet pa diviem punktiem sakrāja pieci hokejisti, ar diviem vārtiem izceļoties Andronovam. Viesu vārtos Aleksandrs Šaričenkovs atvairīja 21 mājinieku metienu. Rīdziniekiem šī bija pēdējā mājas spēle pirms piecu maču izbraukumu sērijas, kas 15.janvārī sāksies Čerepovecā pret “Severstal”.

Gadu miju rīdzinieki sagaidīja vareni, pirmoreiz sezonā svinot divus panākumus pēc kārtas. Pagājušā gada pēdējā spēlē rīdzinieki ar 5:2 viesos uzvarēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas “Spartak”, pārtraucot sešu zaudēto spēļu sēriju, bet šo gadu “Dinamo” iesāka ar 5:4 uzvaru savā laukumā pret Maskavas “Dynamo”. Trešo uzvaru pēc kārtas neļāva gūt Minskas “Dinamo”, svinot pārākumu ar 6:2, bet pēdējā cīņā piedzīvota neveiksme arī mačā ar Jaroslavļas “Lokomotiv”.

CSKA četrās spēlēs pret spēcīgiem pretiniekiem šogad tikai reizi bija zaudējusi. Panākumā mājās ar 5:4 pagarinājumā pār Helsinku “Jokerit” punktu viesiem ar nekļūdīgu spēli “Jokerit” vārtos pēc nākšanas laukumā uz maiņu panāca latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš. Mājas spēļu turpinājumā CSKA ar 1:2 pēcspēles metienos zaudēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet sagrāva Ņižņekamskas “Neftekhimik”. Pirmajā izbraukuma sērijas spēlē maskavieši ar 3:2 pagarinājumā pieveica otru Rietumu grupas spēcīgāko vienību Sanktpēterburgas SKA.

Šosezon abas komandas savā starpā vienreiz bija tikušās “uz papīra”. Septembra beigās “Dinamo” savā laukumā nespēja uzņemt maskaviešus Covid-19 saslimšanas komandā dēļ, un Maskavas lielklubam tika ieskaitīta tehniskā uzvara. Iepriekšējā sezonā divas vieglas uzvaras ar 6:1 un 4:1 svinēja CSKA.

Kopumā KHL čempionātā abas komandas bija tikušās 32 reizes, “Dinamo” uzvarot vien septiņos gadījumos, no kuriem divos – pēcspēles metienos. vārtu attiecība ir 101:58 maskaviešu labā. Rīdziniekiem joprojām ierindā nav vārtsargi – Staņislavs Gaļimovs un Jānis Voris, kā arī aizsargs Džordans Murejs, bet viņa ampluābiedri Kristaps Sotnieks un Tonijs Sunds tiek gaidīti drīzumā atgriežamies laukumā. Ceturtdien noskaidrojās, ka slimības dēļ komandai kādu laiku nevarēs palīdzēt uzbrucējs Jānis Švanenbergs.

Pretinieku rindās nespēlēja eksrīdzinieks aizsargs Mets Robinsons. Kanādietis 38 spēlēs ticis pie 15 (5+10) rezultativitātes punktiem. Savukārt traumēto sarakstā CSKA ir divi uzbrucēji – Andrejs Loktionovs, kurš 27 spēlēs šosezon sakrājis 12 (2+10) rezultativitātes punktus, un Antons Slepiševs, kuram 26 mačos ir 23 (11+12) rezultativitātes punkti. Rīgas klubs ar 21 punktu 43 spēlēs ieņem pēdējo vietu līgā, kamēr CSKA ar 69 punktiem 44 mačos piekāpjas vien Austrumu grupas spēcīgākajai vienībai Kazaņas “Ak Bars”, kam ir punkts un spēle vairāk. “Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu grupā un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.