Skudra: Esmu runājis ar hokejistiem – viņiem jau apnicis, ka “Dinamo” regulāri netiek “play-off”

Pēteris Skudra, sportazinas.com
Pēteris Skudra | Foto: Rīgas "Dinamo"/Raimonds Volonts

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris sarunā ar Krievijas mediju “Championat” pastāstījis par sastāva komplektāciju un izmaiņām, trenera un ģenerālmenedžera pienākumu apvienošanu, kā arī iespējamo sadarbību ar Bobu Hārtliju. 

Jau ziņots, ka pirmdien Skudru nozīmēja par “Dinamo” treneri. Kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis atklāja, ka “Dinamo” budžets sarucis par 30-40%. Treneris gan uzskata, ka tā nav problēma. “Galvenais ir tas, ka mēs atbilstam KHL reglamentam par algu grīdu. Ņemot vērā ekonomisko situāciju, pandēmiju un neskaidrību Ziemeļamerikā, mums noteikti ir labas iespējas. Man nav par ko sūdzēties, darba pietiek, spēlētāju arī.”

Pagaidām “Dinamo” ir līgums tikai ar Emīlu Ģēģeri. Skudra atzīst, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, sastāvs stipri mainīsies. “Esam noteikuši to hokeja virzienu, ko mēs vēlamies redzēt. Savāksim cilvēkus, kuri prot un kuriem patīk spēlēt ar ripu. Stils noteikti mainīsies, jo esmu sistēmas treneris. Arī bez ripas sistēmas darbs un agresija nekur nepazudīs.”

Tagad aktīvi nodarbojamies ar selekciju, vadošie hokejisti ir līgumu parakstīšanas procesā. Uzaicinājām arī dažus Krievijas puišus, kuri jau devuši piekrišanu. Plānojam piesaistīt jaunatni no HK “Rīga”, no citām Latvijas komandām, kā arī leģionārus. Pirmdien sākam treniņus.”

Jautāts par krievu hokejistiem, Skudra izvairīgi atbildēja, ka tie ir puiši, kurus viņš zin un uz kuriem var paļauties. Līdzīgi arī ar Mika Indraša un Mārtiņa Karsuma atgriešanos – Skudra neko detalizēti nekomentēja, norādot, ka ar dažiem latviešu hokejistiem jau ir panākta vienošanās, bet ar dažiem vien turpinās pārrunas. Tāpat speciālists noraidīja baumas par to, ka Rīgā spēlēs Kirils Koļcovs un atklāja, ka vārtsargs Aleksanders Salāks nepaliks komandā. Stāstot par komplektācijas procesu, treneris atzina, ka dienas laikā viņš meklē variantus Eiropas tirgū, bet naktī – Ziemeļamerikas. 

Treneris uzsvēra, ka naudas jautājums viņam nebija galvenais. “Tika saņemts piedāvājums, es to akceptēju. Ļoti gribēju iekļūt šajā organizācijā, pastrādāt “Dinamo” ar savu plānu. Līdzjutējiem apnicis, ka komanda regulāri atrodas pēdējās pozīcijās. Ir pienācis laiks izlabot šo situāciju.”

KHL reglaments paredz, ka Krievijas klubiem ir ārzemnieku limits, proti, uz vienu mači drīkst pieteikt vien piecus leģionārus. Uz ārzemju vienībām šī prasība neattiecas. “Tas noteikti ir pluss – nav limita, ir Latvijas izlases resursi, ar to palīdzību ir iespējams izveidot stabilu un labu komandu. Mēs nevaram atļauties uzaicināt zvaigznes, bet rēķināmies ar sastāva dziļumu un spēcīgu jaunatni. Pašlaik viss izskatās optimistiski. Esmu runājis ar puišiem – viņi, gluži kā līdzjutēji, noguruši no tā, ka komanda neiekļūst “play-off”. Viņi grib uzvarēt un spēlēt izslēgšanas mačos. Kādam tagad ir vājāki nosacījumi, bet visi saprot, ka tagad ir grūtāks laiks.”

Rīgā Skudra apvienos galvenā trenera un ģenerālmenedžera pienākumus, tomēr viņš uzsver, ka ĢM darbs pārsvarā notiks vasaras periodā, norādot, ka viņam bijusi līdzīga pieredze arī Ņižņijnovgorodā. Savukārt treneru kolektīvā būs gan vietējie, gan ārzemju speciālisti, tajā skaitā no Krievijas.

Pagaidām klubā nav saprašanas par to, vai arī šogad Rīgā norisināsies tradicionālais pirmssezonas turnīrs. “Nevaru atbildēt. Ceru, ka kaut kādas [pārbaudes] spēles varēsim aizvadīt Rīgā, bet līdz galam vēl nekas nav skaidrs.”

Speciālists atzina, ka viņš ir gatavs sadarboties ar Latvijas hokeja izlases galveno treneri Bobu Hārtliju, kurš vada citu KHL klubu Omskas “Avangard”. “Tāds mērķis man netika izvirzīts, ar federāciju pagaidām neesmu ticies. Ja vajadzēs aprunāties ar Bobu, esmu gatavs, varu arī sniegt informāciju par izlases spēlētājiem. Esmu atvērts dialogam,” sarunas beigās teica Skudra. 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par