Skudra: Tāda mazohistu grupa mums savākusies šosezon…

21/01/2021 19:50
Pēteris Skudra

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Pēteris Skudra komentējis zaudējumu pret Magņitogorskas “Metallurg”.

Jau ziņots, ka šodien “Dinamo” piedzīvoja neveiksmi pret “Metallurg” ar 3:5, ar vārtu guvumiem atzīmējoties Mikam Indrašim, Rihardam Bukartam un Genādijam Stoļarovam. Pirmajā periodā rīdzinieki ielaida trīs vārtus, krietni samazinot savas izredzes uz uzvaru.

“Beigās sanāca laba spēle, lai gan stipri izgāzām pirmo periodu. Kārtējo reizi izgājām negatavi. “Metallurg” ir jaudīga un meistarīga komanda, kura uzreiz sodīja mūs par šo paviršību spēles sākumā. Vēlāk mēs, kā vienmēr, pierādījām, ka protam spēlēt arī pret tādiem spēcīgiem pretiniekiem. Uzskatu, ka otrajā periodā mēs bija labāki, arī trešo trešdaļu aizvadījām labi. Beigās varējām iegūt punktus, bija moments. Sākums… jau cik reizes esam teikuši, ka šādi sākt nedrīkst! Sāpīgi, ka mēs kārtējo reizi spēlējam labi, bet palikām bez punktiem. Tāda mazohistu grupa mums savākusies šosezon. Ko darīt, strādāsim.

Protams, bez līdzjutējiem ir grūti, visu sezonu spēlējam pie tukšām tribīnēm, tas ir liels zaudējums komandai, jau teicu – ir sajūta, it kā sezona vēl nav sākusies, ka vienkārši pirmssezonas nometne ir ieilgusi. Kur atrodam iedvesmu? Strādājam, mums savākusies neslikta komanda. Izdarījām izmaiņas, šķīrāmies no dažiem ārzemniekiem, kuri tieši zaudēja motivāciju, nerādīja to, ko mēs gaidījām. Tiem puišiem, kuri tagad spēlē komandā, viņiem ar motivāciju viss ir kārtībā.

Mums pietrūkst sagatavotības, dažādu iemeslu dēļ nebija iespējams ielikt pilnvērtīgu bāzi – traucēja karantīna, slimība sezonas sākumā, maz trenējamies. Bet mēs protam spēlēt, puiši dara to, kas tiek prasīts. Viņi nebaidās spēlēt ar ripu. Mēs liekam akcentu uz lietām, kuras nedrīkst iemācīt. Dodam spēlēt, meistarības pietiek.

Vārtsargi? Sākumā bija neparasta situācija, jo visi pamatvārtsargi slimoja – gan Proskurjakovs, gan Gaļimovs, tad atbrauca Makintairs un arī saslima. Nācās piesaistīt Lazušinu un jauniešus. Jau teicu – bija vai nu jāliek vārtos jauniešus, vai jāstājas vārtos pašam. Gaļimovam sezona ir noslēgusies,” teica Skudra.

Ar 23 punktiem 47 spēlēs “Dinamo” ieņem pēdējo, 11. vietu Rietumu konferencē. Nākamo maču komanda aizvadīs jau sestdien, 23. janvārī plkst. 16:00 pēc Latvijas laika pret nesen pieveikto Maskavas “Dynamo”.