Skudra: “Vityaz” mums parādīja, kā ir jārealizē savas iespējas

03/10/2020 20:17

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandai Rīgas “Dinamo” sestdien uzvaru liedza gūt vājā momentu realizācija, jo īpaši otrajā periodā, kad ripa vairākkārt bija tuvu, lai šķērsotu vārtu līniju, pēcspēles preses konferencē teica galvenais treneris Pēteris Skudra.

Jau ziņots, ka Rīgas “Dinamo” sestdien izbraukumā piekāpās Maskavas apgabala “Vityaz”, kuras rindās jau otro reizi šajā sezonās vienā mačā pie četriem rezultativitātes punktiem tika Kaspars Daugaviņš.

“Dinamo” viesos ar 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) piekāpās “Vityaz”.

Rīgas komandā izcēlās kapteinis Lauris Dārziņš, bet “Vityaz” rindās jau otro spēli šosezon ar četriem rezultativitātes punktiem (2+2) noslēdza Daugaviņš. 26.septembrī pret Ufas “Salavat Julajev” Daugaviņš nopelnīja 1+3.

“Spēli būtībā neiesākām slikti, taču otrajā periodā jau attālinājāmies no sava plāna – spēlēt disciplinēti,” pēc graujošā zaudējuma preses konferencē teica Skudra. “Tāpat pievīla arī momentu realizācija. Otrajā periodā vairākkārt ripu dzenājām pa vārtu līniju, bet tā ir jādabū vārtos.”

Speciālists nevairījās paslavēt mājiniekus, kas sešus vārtus iemeta ar 24 izdarītiem metieniem.

“”Vityaz” mums parādīja, kā ir jārealizē savas iespējas. Pie šī spēles aspekta mēs noteikti piestrādāsim,” pauda Skudra.

Rīgas komandai galvenais treneris arī uzsvēra, ka spēlē bijušu tik daudz brāķu, ka vārtsargi būtu pēdējie, kurus jāvaino. Skudra arī nesteidzās prognozēt, kad komanda atkal varētu spēlēt pilnā sastāvā, tomēr pauda cerību, ka tas varētu notikt oktobra vidū, jo patlaban par savainotiem spēlētājiem uzskatāmi 12 hokejisti.

Iepriekšējos divos dueļos “Dinamo” rindās nebija redzams Miks Indrašis, kurš sestdienas spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli.

“Miks iepriekšējās divas spēlēs neizlaida snieguma dēļ, bet gan tāpēc, ka bija iedzīvojies mikrotraumā. Viņš darbu turpināja pie fiziskās sagatavotības, bet aizvien vēl nav par 100% gatavs,” atklāja Skudra.

Tāpat komandas sniegumu pirmajā periodā izcēla kapteinis Lauris Dārziņš, bet neslēpa, ka izbraukumu sākt ar zaudējumu nav patīkami.

“Domāju, ka spēles pirmās 20 minūtes aizvadījām labi un pat uz brīdi ieguvām iniciatīvu, kas gan pazuda otrajā periodā. Zaudējām periodu, bet spēle vēl nebija zaudēta, jo rezultāts bija 1:3. Protams, zaudēt trešdaļu ar 0:3 nav attaisnojami,” teica Dārziņš. “Analizēsim savu spēli, jo mums vēl ir iespēja no izbraukuma doties mājās ar punktiem.”

Arī komandas kapteinis nevienu nevēlējās padarīt par vaininieku un uzsvēra, ka jaunie spēlētāji ir ļoti talantīgi. Hokejisti ar komandu kopā bijuši jau kopš vasaras, tāpēc pieredzes bagātākie hokejisti cenšas palīdzēt, cik vien var. Dārziņš arī piebilda, ka KHL ir nedaudz mainījies, jo viņš pats šajā līgā debitēja 23 gadu vecumā, bet šā brīža apstākļos laukumā dodas krietni jaunāki hokejisti.

“Piekrītu, ka pusotru periodu aizvadījām solīdi. Mums bija iniciatīva un momenti, kurus nespējām izmantot, bet pie šāda rezultāta ir jāriskē. “Vityaz” mūs labi noķēra pretuzbrukumos – vairākkārt izskrēja divi pret viens. Tāpat pretiniekiem šodien vairākums bija krietni labāks par mūsējo,” piebilda Dārziņš.

Latvijas izlases spēlētājam arī tika vaicāts, vai viņš zina, kas ir Kaspara Daugaviņa noslēpums? “Mēs vasarā gana daudz tiekamies, tāpēc zinu, kā “Daugava” gatavojās. Viņš ir darba rūķis, tāpat izskatās, ka viņam maiņā ir izveidojusies laba ķīmija. Esmu pārliecināts, ka Daugaviņa sniegumu redzam ne vien mēs, bet arī visa līga,” valstsvienības komandas biedra 2+2 skaidroja uzbrucējs.

Tikmēr pats Daugaviņš uzsvēra, ka lielāko darbu paveic viņa komandas biedri Džastins Denforts un Matiāss Tendenbī.

“Domāju, ka spēles likteni lielā mērā izšķīra otrie vārti. Mēs ātri iemetām, viņi atguvās, bet otrajā periodā ilgstoši nespējām gūt vārtus, līdz izcēlās Džastins. Pēc tam iemetām arī trešos vārtus, kas bija svarīgi, kā rezultātā ieguvām lielāku brīvību,” par spēles gaitu teica Daugaviņš.

Rīdzinieki iepriekšējā cīņā ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Minskas “Dinamo”, pārtraucot četru neveiksmju sēriju, kurā pēdējos divos mačos tika piespriesti tehniskie zaudējumi. Latvijas klubs teju divas nedēļas atradās karantīnā, ceturtdien laukumā atgriežoties ar daudziem debitantiem un jauniem hokejistiem sastāvā.

Tikmēr “Vityaz” uzvarējusi pēdējās trīs no četrām spēlēm. Iepriekšējā mačā Podoļskas vienība viesos ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Omskas “Avangard”.

Daugaviņš šosezon 11 mačos iekrājis sešus vārtus un deviņas rezultatīvas piespēles, kas viņu pagaidām padara par KHL rezultatīvāko spēlētāju.

Abas komandas savā starpā tikās pirms mēneša, Rīgā ar 4:3 uzvarot mājiniekiem. Ar četriem punktiem šo dueli noslēdza Lauris Dārziņš, kurš guva divus vārtus un asistēja vēl divos precīzos metienos.

Šajā izbraukuma sērijā Rīgas hokejistiem paredzēta viesošanās arī Sočos, Helsinkos un Minskā. Paredzams, ka arī viesizrādes “Dinamo” uzsāks ar neierastu sastāvu, jo traumēto spēlētāju sarakstā atrodas tie paši pieci aizsargi un seši uzbrucēji, kas pirms ceturtdienas mača.

Abas komandas KHL savā starpā spēkojušās 28 reizes, no kurām 15 uzvarējuši rīdzinieki. Iepriekšējā sezonā četrās spēlēs uzvaras tika dalītas uz pusēm.

“Dinamo” ar pieciem punktiem deviņās spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 11 Rietumu konferences komandām, visā līgā apsteidzot tikai Pekinas “Kuņluņ Red Star”. “Vityaz” ar 12 punktiem 11 cīņās ir piektā Rietumos.

Rīdzinieki savu līdz šim pēdējo izbraukuma spēli aizvadījuši 16.septembrī, kad viesos ar 1:2 piekāpās Habarovskas “Amur”. Sešas dienas vēlāk bija paredzēta spēle savā laukumā, bet Rīgas “Dinamo” un pretinieku Ņižņijnovgorodas “Torpedo” rindās tika konstatēta inficēšanās ar Covid-19, tāpēc šis mačs tika pārcelts, bet nākamajos divos dueļos – pret Maskavas komandām “Dinamo” un CSKA – Latvijas vienība saņēma tehniskos zaudējumus.

Sākotnēji Rīgas komanda tika ievietota karantīnā līdz 5.oktobrim, bet valdība otrdien nolēma Covid-19 slimnieku kontaktpersonām samazināt mājas karantīnas ilgumu no 14 līdz desmit dienām, ja ne agrāk kā desmitajā dienā pēc kontakta ar infekcijas avotu veiktais Covid-19 tests ir negatīvs, tādējādi dodot “Dinamo” veselajiem spēlētājiem iespēju atgriezties laukumā ātrāk.

Iepriekš tika ziņots, ka ar Covid-19 “Dinamo” inficējušies deviņi hokejisti un divi personāla darbinieki. Šobrīd traumēto spēlētāju sarakstā ievietoti pieci aizsargi un seši uzbrucēji, kurus lielu daļu aizstāj Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga” spēlētāji.

“Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.