Skujiņam 62.vieta pasaules čempionāta grupu braucienā; uzvar Valverde

30/09/2018 19:35

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš sestdien sasniedza 62.vietu pasaules čempionāta grupu braucienā, kurā pirmo reizi 38 gadu vecumā uzvaras laurus plūca spānis Alehandro Valverde.

Dalībniekiem bija jāveic 258 kilometrus gara distance, kurā Valverde finišēja pēc sešām stundām, 46 minūtēm un 41 sekundes. Otrajā vietā ierindojās francūzis Romēns Bardē, bet trešais bija kanādietis Maikls Vudss. Tikmēr nīderlandietis Toms Dumulēns palika uzreiz aiz labāko trijnieka.

Skujiņš finišēja 62.vietā 76 dalībnieku starpā, līderim zaudējot 13 minūtes un 13 sekundes, bet cits Latvijas sportists Krists Neilands finišu nesasniedza.

Valverdem šī bija pirmā uzvara pasaules čempionātos. Iepriekš viņš ir triumfējis prestižajās “Vuelta a Espana” sacensībās 2009.gadā un desmit šī posma individuālajos braucienos. Tāpat viņš ir guvis četras “Tour de France” individuālās posmu uzvaras.

Jau ziņots, ka Skujiņš pirms tam komandu sacensībās ar “Trek-Segafredo” vienību bija septītais, bet individuālajā braucienā ierindojās 44.vietā.

Kopumā Latviju šajās sacensībās pārstāvēja pieci sportisti, braucienos piedaloties arī Līnai Svarinskai, Danielai Leitānei un Aleksam Krastam.