Skujiņam kopvērtējumā 31. vieta, “Giro d’Italia” sacensībās triumfē Rogličs

28/05/2023 23:21
Nokopēts
Toms Skujiņš

Slovēnijas riteņbraucējs Primožs Rogličs svētdien uzvarēja daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” kopvērtējumā, Latvijas pārstāvim Tomam Skujiņam finišējot 31.vietā, bet pēdējā posmā uzvaru izcīnīja britu sprinteris Marks Kavendišs.

Kavendišs (“Astana”) svinēja uzvaru 126 kilometrus garā posma Romas apkārtnē grupas finišā, distanci beigdams divās stundās 48 minūtēs un 26 sekundēs. Viņš apsteidza Skujiņa komandas biedru “Trek – Segafredo” komandā luksemburgieti Aleksu Kiršu un itāli Filipo Fiorelli (“Green Project-Bardiani CSF-Faizane”). Skujiņš ar tādu pašu rezultātu kā uzvarētājam finišēja 85.vietā 125 riteņbraucēju vidū.

Kopvērtējumā Rogličs nosargāja 14 sekunžu pārsvaru pār britu Geraintu Tomasu (“Ineos Grenadiers”) un par minūti 15 sekundēm apsteidza portugāli Žuānu Almeidu (UAE), kurš kļuva par uzvarētāju jauno riteņbraucēju konkurencē. Skujiņš uzvarētājam zaudēja stundu desmit minūtes un 21 sekundi, ieņemot 31.vietu. Sprinteru konkurencē, kurā uzvarēja “Bahrain – Victorious” itāļu braucējs Jonatans Milans, latvietis ieņēma sesto vietu, bet “kalnu karaļa” vērtējumā finišēja 13.pozīcijā. Sacensību debitants Skujiņš šogad vienā no posmiem ierindojās otrajā un vienā – trešajā vietā.

Pērn par “Giro d’Italia” uzvarētāju kļuva Džeijs Hindlijs, kļūstot par pirmo Austrālijas riteņbraucēju, kuram izdevies uzvarēt prestižā velobrauciena kopvērtējumā.

Latvijas braucējiem lielākais sasniegums ir Pjotra Ugrjumova kopvērtējumā izcīnītā otrā un trešā vieta attiecīgi 1993. un 1995.gadā. Uzvaru etapā 1999.gadā izcīnīja Romāns Vainšteins, kamēr uz goda pjedestāla ir kāpis arī Andris Naudužs, kurš 2004.gadā bija trešais vienā no etapiem.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām