Skujiņš izcīna 15. vietu EČ grupas braucienā

Latvijas riteņbraucēji, sportazinas.com
Toms Skujiņš, Emīls Liepiņš, Krists Neilands, Māris Bogdanovičs, Aleksejs Saramotins | Foto: UEC

Latvijas šosejas riteņbraucējs svētdien Nīderlandē izcīnīja 15.vietu Eiropas čempionāta grupas braucienā, kurā uzvaras laurus plūca itālis Elia Viviāni.

Riteņbraucēji veica 172 kilometru garu distanci, kas bija ievērojami īsāka nekā iepriekšējos trīs gadus. Ļoti tehniskajā un vējainajā trasē jauno pirmajiem kilometriem tika turēts ļoti augsts temps. Sākuma daļā sportistu brauca 46 kilometru garo ievadapli, kam sekoja 11 apļi pa 11,5 kilometriem.

Ievadaplī, kas veda pa klajumu, spēcīgā vēja dēļ grupa sadalījās vairākās daļās. Jau tajā velosipēda riepa neizturēja Emīlam Liepiņam, kurš bija spiests apstāties. Saņēmis komandas biedra Māra Bogdanoviča ratu, viņš atgriezās sacensībās un ievērojami uzlaboja savas pozīcijas. Līdz vadošajai grupai gan tikt neizdevās, bet Bogdanovičs, ziedojoties komandas labā, bija spiests izstāties.

Arī turpinājumā sacensību temps tika turēts ļoti augsts. No vadošās grupas atpalika arī Aleksejs Saramotins un vēlāk Krists Neilands, kuri pievienojās Liepiņam sekotāju grupā. Tikmēr līderu vidū kā vienīgais no Baltijas valstu riteņbraucējiem turējās Toms Skujiņš.

Distances otrajā daļā, Alkmāras pilsētas ieliņās grupas priekšā lielisku darbu paveica Itālijas riteņbraucēji, kas veicināja sportistu atbirumu no grupas. Izveidojās 13 braucēju liela līderu grupa ar tādiem favorītiem kā Viviāni, vācieti Paskālu Akermanu, beļģi Īvu Lampārtu, slovēni Luku Mezgecu tajā. Katrai no lielvalstīm, atskaitot Norvēģiju, atrāvienā bija vismaz viens braucējs.

Līderu grupas pārsvars pār grupu pārsniedza 40 sekundes, tomēr tad tas pēc Nīderlandes un Norvēģijas sportistu aktīva darba saruka. Nesagaidot, kad tiks panākti, no vadošās grupiņas aizbēga Viviāni, Akermans un Lampārts. Ātri vien trio pārsvars pār sekotājiem sasniedza 50 sekundes.

Sākoties pēdējam aplim, līderu trijnieks sekotājiem, tostarp Skujiņam bija priekšā 48 sekundes. Tomēr tad pārsvars sāka strauji rukt. Nīderlandes un Francijas sportisti darīja visu, lai atrāvienu noķertu. Trīs kilometrus pirms finiša solo izrāvienu veica beļģis Lampārts, kuram sekot spēja Viviāni, bet Akermans no cīņas par uzvaru izstājās.

Sākoties pēdējiem diviem kilometriem tapa skaidrs, ka Viviāni un Lampārtu neviens nenoķers. Izteikts favorīts šajā duelī bija Itālijas riteņbraucējs. 30 gadus vecais Viviāni, kurš arī sevi izcili apliecinājis treka riteņbraukšanā, pēdējos metros beļģu sportistam neatstāja nekādas cerības. Itālis izcīnīja savu pirmo Eiropas čempiona titulu elites grupas braucienā. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 30 minūtes un 52 sekundes.

Sudraba medaļu izcīnīja Lampārts, bet bronzas pozīciju nosargāja Vācijas galvenā cerība Akermans, kuru no uzvarētāja šķīra astoņas sekundes. Grupa ar Skujiņu finišēja 33 sekundes pēc uzvarētāja. Skujiņš cīnījās līdz pēdējam metram un finišēja 15.vietā.

Zīmīgi, ka arī iepriekšējos trīs gadus Latvijas elites vīri spējuši finišēt labāko 20 sportistu skaitā. Pārējie Latvijas sportisti, tāpat kā lielākā daļa no startējušajiem, finišu nesasniedza.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par