Skujiņš izvirzīts kandidatūrai UCI šosejas riteņbraukšanas atlētu komisijai

15/09/2021 11:55

Toms Skujiņš izvirzīts kandidatūrai Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) šosejas riteņbraukšanas atlētu komisijai, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

UCI atlētu komisijas izveidotas visos riteņbraukšanas veidos. Tajās ievēlēto sportistu uzdevums ir aizstāvēt sava riteņbraukšanas veida sportistu intereses. Komisijas sastāvs darbojas četrus gadus, bet tajā pārstāvēti ir pa vienam vīrietim un sievietei.

Nākamajā nedēļā Beļģijā norisināsies jubilejas 100.pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Tā laikā notiks balsojums par UCI šosejas riteņbraukšanas atlētu komisijas sastāvu. Atlētu komisijā izvirzīts Latvijas profesionālais riteņbraucējs Skujiņš, kuram konkurenci balsojumā sagādās pasaules eksčempions Filips Žilbērs.

Tajā tiks ievēlēti viens vīrietis un viena sieviete. Balsot varēs visi pasaules čempionātā startējošie vīriešu, kā arī sieviešu elites sacensību dalībnieki. Balsošana tiks organizēta pirms parakstīšanās startam.

Vīru konkurencē kā viens no diviem kandidātiem ir izvirzīts 30 gadus vecais Latvijas izlases un ASV vienības “Trek – Segafredo” riteņbraucējs Skujiņš. Latvietis aktīvi aizstāv riteņbraucēju intereses dažādās organizācijās un bieži vien pildījis savas komandas kapteiņa pienākumus.

Otrs pretendents uz atlētu komisiju ir 2012.gada pasaules čempions Žilbērs. Arī titulētais beļģis aktīvi iestājies par profesionālo šosejas riteņbraucēju tiesībām. Nākamā Žilbēram būs noslēdzošā sezona profesionālajā sportā. Ievēlēšanas gadījumā, viņš trīs no četriem gadiem atlētu komisijā pavadītu jau kā karjeru beidzis riteņbraucējs.

Līdz šim neviens no Latvijas riteņbraucējiem nav darbojies UCI atlētu komisijās. Skujiņš nākamajā nedēļā arī startēs pasaules čempionātā, kur būs viens no četriem Latvijas elites šosejas riteņbraucējiem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…