Skujiņš par Pasaules čempionātu: Vienmēr ir patīkami pārstāvēt savu valstu

Toms Skujiņš, Sportazinas.com
Toms Skujiņš Foto: lrf.lv

Svētdien, 23. septembrī ar komandu braucienu sāksies 2018. gada pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā piedalīsies kopumā pieci Latvijas sportisti. Elites vīru grupā visās trijās distancēs – komandu, individuālajā un grupas braucienos – startēs 27 gadus vecais Toms Skujiņš.

Carnikavietis sarunā ar Latvijas riteņbraukšanas federāciju pastāstīja par sajūtām pirms čempionāta, katru no disciplīnām, gatavošanos čempionātam, kā arī izvērtēja paveikto līdz šim.

“Vienmēr ir patīkami uzvilkt sarkanbaltsarkano formu, lai pārstāvētu savu valstu tik nozīmīgās sacensībās kāds ir pasaules čempionāts. Ir liels prieks, ka kopā ar Kristu Neilandu startēsim grupas brauciena sacensībās,” pauda sportists.

Latvijas nacionālās izlases līderi šī gada pasaules čempionātā būs sekmīgas sezonas aizvadošie Skujiņš un Neilands. Šīs nedēļas svētdienā Skujiņš aizstāvēs savas pārstāvētās “Trek-Segafredo” godu komandu braucienā, trešdien viņu sagaida starts individuālajā braucienā. Tikmēr nākamās nedēļas svētdienā gaidāmajā elites vīru grupas braucienā sacentīsies gan Skujiņš, gan Neilands.

“Šādā formātā, kad sacenšas vadošās komandas, pasaules čempionāts notiek pēdējos reizi. Ņemot to vērā, es lūdzu komandai iekļaut mani sastāvā. Komandas plāni sakrita ar manu vēlmi, jo “Trek – Segafredo” vadība un sporta direktori bija apmierināti ar manu sniegumu “Tour de France” un “Criterium du Dauphine” komandu braucienos. Jau atrodos Insbrukā, kur kopā ar komandas biedriem aizvadīsim treniņus, lai izjustu ātrumu kāds būs nepieciešams trasē. Darīsim ko varēsim, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku rezultātu,” atklāja Skujiņš.

“Grupas braucienā mēs ar Kristu Neilandu varēsim labi sastrādāties. Distance būs pietiekami gara, lai saprastu kurš jūtas labāk, bet kurš vairāk var palīdzēt otram. Esmu pārliecināts, ka sacensības būs ļoti interesantas. Trasē ir daudz kāpumu, bet tajā pat laikā finišs nebūs kalna galā. Tas atradīsies pēc nobrauciena. Pāris pēdējie kilometri būs jābrauc pa līdzenumu. Latvijas delegācija būs maza, bet šajā gadījumā tas nāks tikai par labu. Vienmēr ir jautri startēt kopā ar latviešiem,” pauda riteņbraucējs.

Tāpat Skujiņš ieskicēja savu treniņa procesu, gatavojoties Pasaules čempionātam: “Pēdējā laikā esmu aizvadījis pietiekami daudz sacensības, tādēļ speciāls gatavošanās laiks pasaules čempionātam nav atlicis. Pēc “Tour de France” velobrauciena ir bijušas tikai divas nedēļas nogales, kurās esmu varējis atpūsties no sacensības. Ļoti labs pārbaudījums pirms pasaules čempionātā bija Kanādā aizvadītās sacensības. Monreālas lielajā balvā uz katru nobraukto kilometru bija vairāk kāpuma metru nekā būs gaidāmajā pasaules čempionātā. Lai arī 260 kilometru garu distanci sen sacensībās neesmu braucis, tomēr izturība man problēmas nesagādā.”

Nobeigumā latvietis dalījās pārdomās par līdz šim aizvadīto sezonu: “Tā ir bijusi ļoti veiksmīga. Esmu pat nedaudz pārsteigts, cik laba sezona ir izvērtusies līdz šim. Varu teikt, ka ir izdevies pielikt vairākus soļus tam, ko esmu sasniedzis iepriekš. Ceru, ka nākamajā gadā varēšu aizvadīt tik pat veiksmīgu sezonu kā šogad. Jau šobrīd ir veikti vairāk startu nekā pērn. Manā plānotajā šī gada sacensību kalendārā ir vēl vismaz sešas sacensības.”

Latvijas sportistu starti pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā
23.09., Komandu brauciens vīriem, Toms Skujiņš
24.09., Individuālais brauciens juniorēm, Līna Svarinska, Daniela Leitāne
25.09., Individuālais brauciens junioriem, Alekss Krasts
26.09., Individuālais brauciens elites vīriem, Toms Skujiņš
27.09., Grupas brauciens juniorēm, Līna Svarinska, Daniela Leitāne
27.09., Grupas brauciens junioriem, Alekss Krasts
30.09., Grupas brauciens elites vīriem, Toms Skujiņš, Krists Neilands

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par