Skujiņš pirms noslēdzošā posma paliek piektajā vietā Andalūzijas tūrē

21/05/2021 21:36
Toms Skujiņš

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” vienības piektdien finišēja lielajā grupā un ieņēma 31.vietu “Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol” (2.Pro) ceturtajā posmā, pirms priekšpēdējā etapa saglabājot piekto pozīciju kopvērtējumā.

Piektdien bija jāmēro 182,9 kilometrus garš posms ar vienu trešās kategorijas kāpumu, kura smaile bija jau 30 kilometrus pēc sacensību starta. Posma uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā, kur nepārspēts bija vācu sprinteris Andrē Graipels (“Israel Start-Up Nation”), bet vēl pirmajā trijniekā bija kolumbietis Alvaro Hosē Hodegs (“Deceuninck – Quick Step”) un Skujiņa komandas biedrs, dānis Mads Pedersens.

Lielā grupa posmu veica četrās stundās 37 minūtēs un 12 sekundēs, tajā finišējot arī Skujiņam. Peletonā bija visi vadošie kopvērtējuma sportisti, tāpēc tur pirms sestdien gaidāmā pēdējā posma ir bez izmaiņām. Līderis ir kolumbietis Migels Anhels Lopess no “Movistar” komandas, kurš par 20 sekundēm apsteidz nīderlandieti Antvanu Tolhēku (“Jumbo-Visma”). Skujiņš zaudē vienu minūti un 47 sekundes, kas dod piekto vietu.

Otrdien pirmajā posmā viņš bija astotais, bet trešdien otrajā etapā bija līderis pirms pēdējā kilometra, tomēr beigās finišēja devītais. Ceturtdienas posmā carnikavietim atkal astotā pozīcija. Sacensībās šogad plānoti pieci etapi ar finišu sestdien Pulpi pilsētā. Sacensības norisinās 67.reizi.