Skujiņš Polijas velobraucienu noslēdz ceturtajā pozīcijā; Latvijai komandu vērtējumā pirmā vieta

04/07/2015 20:18

(Pievienotas pēdējās četras rindkopas.)

Ļubina (Polija), 4.jūl., LETA. Latviešu riteņbraucējs Toms Skujiņš no ASV vienības “Hincapie” Polijā notikušo velobraucienu “Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques” (UCI kat.2.2) noslēdza ceturtajā pozīcijā, kamēr Latvijas komanda kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu.

Sacensību noslēdzošajā posmā uzvaru 180,9 kilometrus garajā distancē izcīnīja nīderlandietis Johims Arjensens no “Metec-TKH” komandas, kurš finišu sasniedza pēc četrām stundām, divām minūtēm un sešām sekundēm.

Ceturto vietu izcīnīja “Rietumu-Delfin” komandu pārstāvošais Latvijas riteņbraucējs Andris Smirnovs, kuram tāds pats laiks kā uzvarētājam. Tikmēr kā 18. finišēja “Alpha Baltic – Maratoni.lv” braucējs Viesturs Lukševics, no nīderlandieša atpaliekot trīs sekundes.

Smirnova komandas biedrs Krists Neilands no līderu grupas atpalika par 16 sekundēm, kas viņam deva 41.pozīciju.

Savukārt minūti un 21 sekundi aiz uzvarētāja finišēja Rihards Bartuševics un Skujiņš, ieņemdami attiecīgi 66. un 68.vietu, kamēr Pēteris Janevics finišēdams pēc minūtes un 58 sekundēm ievietojās 78.pozīcijā.

Velobrauciena kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Arjensens, kamēr Skujiņš, atpaliekot par 29 sekundēm izcīnīja ceturto vietu. Savukārt Lukševics un Neilands atpalika par 36 un 49 sekundēm, kas viņiem deva attiecīgi 16. un 24. pozīciju.

Janevics velobraucienu noslēdza 49.vietā (+3:03), Bartuševics ierindojas 68.pozīcijā (+6:40), kamēr Smirnovs atradās septiņas vietas zemāk (+8:08).

Sacensību visus posmus pieveica 89 riteņbraucēji.

Kā zināms, pēdējā laikā Skujiņš aizvadīja ļoti sekmīgus startus. Maijā viņš uzvarēja vienā no prestižā Kalifornijas velobrauciena (UCI kat.2.HC) posmiem, turklāt vairākas dienas bija arī kopvērtējuma līderis, bet mēneša pēdējā dienā latvietis bija labākais arī Vinstonas-Seilemas vienas dienas velobraucienā (UCI kat.1.2), savukārt jūnijā viņš triumfēja Filadelfijā notikušajās “Philly Cycling Classic” sacensībās (UCI kat.1.2).

Tikmēr uzvaru Austrijas daudzdienu velobrauciena “Osterreich Rundfahrt” (UCI kat.2.HC) pirmajā posmā sestdien izcīnīja latviešu riteņbraucēja Gata Smukuļa pārstāvētā Krievijas komanda “Katjuša”.

Smukulis ar komandu 5,4 kilometru garo distanci veica piecās minūtēs un 45 sekundēs, par sekundi apsteidzot Dienvidāfrikas vienību “MTN – Qhubeka”, bet trešo vietu ieņēma BMC (ASV), atpaliekot par piecām sekundēm.

Astoņus posmus garais un kalnainais velobrauciens noslēgsies nākamajā svētdienā.

Kā zināms, jūnijā Smukulis izcīnīja septīto vietu pirmo Eiropas spēļu individuālajā braucienā, bet pagājušajā nedēļas nogalē viņš triumfēja Latvijas čempionātā individuālajā braucienā.