Skvorcovam pirmie vārtie PČ, pirms izšķirošās trešdaļas Latvija – Vācija 1:2

16/05/2017 22:45
Latvija - Vācija, Sportazinas.com

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta izšķirošajā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 1:2 zaudē turnīra saimniecei Vācijai.

Spēles rezultātu, izmantojot vairākumu, 32.minūtē atklāja Dāvids Volfs, turklāt vēl pēc 27 sekundēm Deniss Zeidenbergs mājinieku pārsvaru dubultoja. Tomēr nepilnu pusotru minūti pirms trešdaļas beigām iniciatīvu uzņēmās Gunārs Skvorcovs, samazinot Latvijas deficītu līdz 1:2.

Šīs spēles uzvarētāja iekļūs pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā ceturtdien tiksies ar pašreizējo pasaules čempioni Kanādu.

Jau no pirmās minūtes laukumā bija saspringta un sīva cīņa, abām komandām spēlējot arī paspēles ar laukumā esošajiem virknējumiem. Pirmais nopietnais pavērsiens mačā notika ceturtajā minūtē, kad Teodors Bļugers nopelnīja divas soda minūtes pret pazīstamo vācieti Leonu Draizaitlu. Kaut vācieši ilgstoši kontrolēja ripu un pēc Denisa Zeidenberga metiena no zilās līnijas izdarīja vairākus raidījumus Elvja Merzļikina sargāto vārtu priekšā, mazākumu izdevās izturēt.

Spēles ievadā kopumā mačā iniciatīva piederēja Vācijai un trešdaļas vidū Gunārs Skvorcovs vēlreiz atstāja Latviju mazākumā, turklāt metienu attiecība jau pirms tā bija 9:2 mājinieku labā. Sekojošās divas minūtes vācieši gandrīz nepārtraukti atradās uzbrukuma zonā, bet laukuma spēlētāji un Merzļikins nospēlēja pārliecinoši, nosargājot vārtus neieņemtus.

Turpinājumā jau spēles gaita kļuva līdzīgāka. Kaut Vācija joprojām biežāk uzbruka bīstami, priekšpēdējā minūtē pirmo labo vārtu gūšanas momentu radīja arī Latvijas izlases. Rezultāts pirmajās 20 minūtēs netika atklāts, bet metienu attiecība bija 19:4 Vācijas labā.

Otrā trešdaļa sākās ar uzmanīgu hokeju, bet tāpat pašā ievadā ripu daudz vairāk kontrolēja Vācija, tomēr ap ceturto minūti arī Latvijai izdevās iespiest pretiniekus zonā. Savukārt sestajā minūtē ļoti lieliska iespēja bija Vācijai – Draizaitls palika pilnīgi viens vārtu priekšā, bet viņa metiens lidoja gar pašu vārtu stabiņu. Šajā trešdaļā pirmajās septiņās minūtēs Vācijai netika fiksēts neviens precīzs metiens pa vārtiem, tomēr arī Latvijai tāds bija tikai viens.

Drīz vien arī Latvija ieguva pirmo vairākumu mačā, kad uzreiz pēc iemetiena divas minūtes par bloķēšanu nopelnīja Morics Millers. Vairākuma sākumā ripu kontrolēja Latvija, tomēr pēc tam īsā laikā abas komandas apmainījās ar ātriem uzbrukumiem, bet atkal allaž kaut kas pietrūka, lai atklātu rezultātu.

Uzreiz pēc vairākuma pie noraidījuma tika Artūrs Kulda un līdz ar to tagad jau Latvijai bija jāsacenšas mazākumā, ko Vācijai arī izdevās izmantot, kad Volfs bija pirmais pie ripas pēc metiena pa vārtiem un atklāja rezultāta. Turklāt jau pēc nepilnas pusminūtes vācieši panāca arī 2:0, ātrajā uzbrukumā precīzam esot Zeidenbergam, kurš arī izcēlās ar atkārtotu metienu.

Drīz pēc šāda nokdauna Latvijas izlase tika pie vairākuma un veidoja labus momentus, bet tā laikā neveiksmīgi bortā tika iegrūsts Zemgus Girgensons. Laikā, kad komandas jau spēlēja vienādos sastāvos, tuvu vārtu gūšanai bija Māris Bičevskis un Latvijas izlase arī pēc tam turpināja kontrolēt ritmu, uzbrūkot ļoti aktīvi. 81 sekundi pirms trešdaļas beigām arī Latvijai izdevās samazināt deficītu, kad pēc individuālās darbības ar metienu no iemetiena apļa precīzs bija Skvorcovs, kurš guva savā karjerā pirmos vārtus pasaules meistarsacīkstēs. Līdz ar to pēc diviem periodiem Latvija bija iedzinējos ar 1:2.

Maču no Ķelnes tiešraidē pārraida televīzijas kanāli TV3, 3+ un “Re:TV”.

Pirms šīs spēles Latvijas izlasei bija pamainīti maiņu virknējumi, otrajā trijniekā spēlējot Rihardam Bukartam, Teodoram Bļugeram un Mikam Indrašim, bet trešajā – Ronaldam Ķēniņš, Zemgum Girgensonam un Mārim Bičevskim. Tomēr spēles gaitā izlase atgriezās pie virknējumiem kādi bija iepriekš šajā turnīrā.

Latvijas hokeja izlase šo turnīru iesāka kā nevienu citu pasaules čempionātu – trīs uzvaras pirmajās trijās spēlēs. Vispirms ar 3:0 pārspēta Dānija, pēcāk ar 3:1 pieveikta arī Slovākija, otrdien grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēta arī A apakšgrupas vājākā komanda Itālija, taču ceturtdien ciests zaudējums 0:2 Zviedrijai, bet sestdien līdzīgā cīņā ar 3:5 zaudēts arī spēcīgajai ASV izlasei. Savukārt pirmdien tika ciests zaudējums ar 0:5 Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Krievijai.

Tikmēr vācieši čempionātu iesāka ar 2:1 uzvaru pār ASV, kam sekoja divi zaudējumi – 2:7 Zviedrijai un 3:6 Krievijai. Pēc tam ar 3:2 pēcspēles metienos tika pieveikta Slovākija, ar 2:3 pagarinājumā zaudēts Dānijai, bet iepriekšējā mačā vācieši sestdien ar 4:1 uzvarēja Itāliju.

A apakšgrupas kopvērtējumā triumfēja ASV ar 18 punktiem septiņos mačos, bet ar attiecīgi 17 un 16 punktiem sekoja Krievija un Zviedrija.

Pēc tam ar deviņiem punktiem seko Latvija un Vācija, sestā A grupā ar sešiem punktiem ir Dānija, pie četriem tika Slovākija, bet pie viena – Itālija, kam augstākā divīzija līdz ar to ir jāpamet.

Vācijas hokeja izlasei palīdz arī izlases zvaigznes Filips Grūbauers un Leons Draizaitls, kuri pagājušajā trešdienā noslēdza sezonu Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Latvijas un Vācijas izlases pasaules čempionātos tiekas desmito reizi. Pirmajos savstarpējos dueļos izdevās izcīnīt pārliecinošas uzvaras ar 5:0 un 8:0, bet nākamajās septiņās spēlēs bijis tikai viens panākums, viens neizšķirts un pieci zaudējumi. Iepriekšējās trīs savstarpējās spēlēs pasaules čempionātos uzvarējuši vācieši.

Abas izlases pērn septembrī Rīgā cīnījās par ceļazīmi uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, izšķirošajā mačā ar 3:2 uzvarot vāciešiem.

Tāpat latvieši ar vāciešiem tikās pēdējās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta, vispirms pagarinājumā ar 4:3 uzvarot Latvijai, bet nākamajā mačā ar 3:2 uzvaru svinot Vācijai.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā, bet pēdējos čempionātos labākais sasniegums ir desmitā vieta, kas iegūta 2012.gadā.

Latvijas izlase pasaules čempionātā Ķelnē piedalījās arī 2001.gadā, kad Haralda Vasiļjeva vadībā tika ieņemta 13.vieta.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi – Jānis Kalniņš (Rīgas “Dinamo”), Ivars Punnenovs (Langnau “Tigers”, Šveice), Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice);

aizsargi – Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš, Ralfs Freibergs, Uvis Balinskis (visi – Rīgas “Dinamo”), Artūrs Kulda (Helsinku “Jokerit”, Somija), Kristofers Bindulis (Augšezera Universitātes komanda “Lakers”, NCAA), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskā koledža, NCAA), Kristaps Sotnieks (Toljati “Lada”, Krievija);

uzbrucēji – Gints Meija, Māris Bičevskis, Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs (visi – Rīgas “Dinamo”), Frenks Razgals (“Rīga”), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, Krievija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Roberts Bukarts (“Zlīn”, Čehija), Rihards Bukarts (Springfīldas “Thunderbirds”, AHL), Andris Džeriņš (Hradeckrālovas “Mountfield”, Čehija), Jānis Sprukts (“Ritten Sport”, Itālija), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Teodors Bļugers (Vilksbāres/Skrentonas “Penguins”, AHL).

Vācijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi – Tomass Greiss (Ņujorkas “Islanders”, NHL), Filips Grūbauers (Vašingtonas “Capitals”, NHL), Denijs aus den Birkens (Minhenes “Red Bull”);

aizsargi – Deniss Reils (Manheimas “Adler”), Justins Krīgers (“Bern”, Šveice), Kristians Ērhofs”, Morics Millers (abi – Ķelnes “Haie”), Konrāds Ābelchauzers (Minhenes “Red Bull”), Deniss Zeidenbergs (Ņujorkas “Islanders”, NHL), Franks Hērdlers (Berlīnes “Eisbaren”)

uzbrucēji – Tobiass Rīders (Arizonas “Coyotes”, NHL), Brukss Maceks, Janiks Zeidenbergs, Dominiks Kahuns (visi – Minhenes “Red Bull”), Markuss Kinks, Matīass Plahta, Dāvids Volfs (visi – Manheimas “Adler”), Leons Draizaitls (Edmontonas “Oilers”, NHL), Patriks Reimers, Jasins Ēlics (abi – Nirnbergas “Ice Tigers”), Gerits Fauzers (Volfsburgas “Grizzlys”), Patriks Hāgers, Filips Gogula (abi – Ķelnes “Haie”), Fēlikss Šics (Engelholmas “Rogle BK”, Zviedrija), Frederiks Tifelss (Rietumu Mičiginas Universitāte, NCAA).