Slēpotājs Bikše vēlas piedzīt kompensāciju no slēpošanas federācijas un LOK

27/11/2023 18:18
Nokopēts
Indulis Bikše

Latvijas slēpotājs Indulis Bikše par neiekļaušanu Pekinas olimpisko spēļu komandā vēlas piedzīt 15 000 eiro kompensāciju no Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Pamatojot kompensācijas piedziņu, slēpotājs pauž pārliecību, ka tika sodīts par cita cilvēka – viņa tēva un trenera Zinta Bikšes – publiski pausto. LSF tiek pārmesta nepamatota Bikšes atsaukšana no olimpiskās komandas, bet LOK – šādas rīcības pieļaušana.

Latvijas kvotas distanču slēpošanā tika piešķirtas vadošajam distanču slēpotājam vīru konkurencē Raimo Vīgantam un Bikšem, taču vēlāk tika nolemts atlikt otrās kvotas piešķiršanu. Pēc tam otrā kvota tika piešķirta Robertam Slotiņam, lai gan, balstoties uz LSF atlases kritērijiem, Bikšem bija otrs labākais rezultāts aiz Vīganta.

LSF kvotu nepiešķīra par nepatiesu ziņu izplatīšanu un LSF tēla graušanu, konstatējot, ka Induļa un Zinta Bikšu rīcība olimpiskajās spēlēs radīs negatīvu ietekmi uz distanču slēpošanas un Latvijas komandas mikroklimatu, kas varētu nest negodu ne tikai LSF, bet arī Latvijas komandai un valsts tēlam kopumā.

Viens no konfliktiem starp Bikšēm un LSF bija par to, ka Zintis Bikše laikrakstam “Latvijas Avīze” teicis, ka slēpotājs no federācijas nav saņēmis finansējumu. Turpretī LSF valdē par distanču slēpošanu atbildīgais Jānis Puida laikrakstam toreiz norādīja, ka nauda esot bijusi pieejama un citiem mērķiem netika tērēta, bet sportists pats neesot pieteicies, ne pieprasījis avansā, ne atskaitījies par izdevumiem.

Bikše pēcolimpiskajā sezonā pirmo startu aizvadīja pirms Ziemassvētkiem, bet šajā sezonā vēl nav startējis sacensībās. Madonietis Latviju pārstāvēja 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.98
3.2
4.2
2.15
3.2
3.5
4.6
3.75
1.7
2.35
3.5
2.9
2.18
4.14
3.13
3.28
4.34
2.06
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām