Slotiņš: Nevaram būt apmierināti ar rezultātu

17/02/2022 12:05
Roberts Slotiņš

Latvijas sportists Roberts Slotiņš savā karjerā ir veicis 50 kilometrus distanču slēpošanā, taču ne tik smagās trasēs kā Pekinas olimpiskajās spēlēs, sarunā ar aģentūru LETA atzina Slotiņš.

Slotiņš Pekinā aizvadījis trīs distances – 15 kilometru klasiskajā stilā viņam 74.vieta, sprintā brīvajā stilā 70.pozīcija un komandu sprintā klasikā kopā ar Raimo Vīgantu 21.pozīcija. Sestdien viņam paredzētas pēdējās sacensības, 50 kilometru distance brīvajā stilā ar kopēju startu. “Noteikti, ka cerēju uz labākiem rezultātiem. Esmu bijis augstkalnēs un startējis tik augstu, tāpēc zināju, ar ko rēķināties, taču šeit kalni nav tādi paši kā Eiropā. Tāpat šeit ir gari un lēzeni kāpumi, kas arī ietekmē sniegumu,” atzina Slotiņš.

15 kilometru distancē lielākoties bijusi cīņa ar sevi, bet Slotiņam ir prieks, ka viņš spējis pacīnīties ar Igaunijas distanču slēpotājiem.  “Labi, viņi varbūt bija priekšā, bet spēju izrādīt konkurenci, jo īpaši klasiskajā stilā, kas nav mana stiprā puse. Sprintā arī cerēju, ka varēšu parādīt ko labāku. Sprints ir īss un neizdevās sabalansēt soļus, slēpojot pret kalnu. Iespējams, varēju dažas sekundes slēpot ātrāk, bet tās būtu tikai dažas vietas. Komandu sprintā patika tas, ka sākumā varējām slēpot kopā ar grupu. Protams, beigās pietrūka spēku, bet domāju, ka diezgan labi nobraucām. Nevaram būt apmierināti ar rezultātu, bet kopumā sajūtas paliek labākas un ceru, ka 50 kilometros spēšu parādīto ko labāku, nekā līdz šim,” skaidroja Slotiņš.

Viņš neslēpa, ka tik grūtā trasē vēl nekad nav slēpojis. Reljefs esot ļoti smags un apstākļus apgrūtina tas, ka sacensības norisinās apmēram 1600 metru virs jūras līmeņa. “Tāpēc mēs šajās pēdējās dienās vairāk atpūšamies, rītdien testēsim vien slēpes, bet speciālā treniņa nebūs. Zināju, ka būs grūta trase, bet uz vietas sajūtas ir pavisam citādākas – to nevar paredzēt. Liekas daudz grūtāk, nekā biju iedomājies,” atzina Slotiņš.

“Pirmajā nedēļā augstkalnes dēļ pulss bija augstāks, nekā parasti, taču tagad ir normalizējies. Treniņos to var redzēt,” teica Slotiņš, piebilstot, ka vēl vairāk apstākļu apgrūtina laikapstākļi. “Aukstajā laikā sniegs ir lēnāks un sausāks, slēpe neslīd.” 50 kilometru distancē paredzēts veikt sešus 8,3 kilometrus garus apļus, kuros, salīdzinot ar 15 kilometru distanci, ir klāt vēl viena “cilpiņa” ar nobraucienu un kāpumu.

“Cik dzirdēju, sola diezgan vējainu dienu, tad priekšējie varbūt neskries prom un gribēs noturēties grupā. Tas dos aizvēju un nedaudz atvieglos slēpošanu. Saskrienoties pašā sākumā, sacensības diezgan ātri var beigties. Lai gan 15 kilometru slēpojumu sāku rezervēti, trases grūtākajā daļā bija ļoti smagi un sākās cīņa ar sevi. Nevar sākumā skriet, jāmēģina sabalansēt spēkus,” par gaidāmo slēpojumu stāstīja sportists.

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) statusa sacensībās Slotiņš tik garā distancē nav startējis, tomēr viņam ir pieredze 50 un vairāk kilometru slēpojumos. “Kad trenējos Somijā, pavasarī gandrīz katru gadu startēju trīs dienu maratonā, kur bija tikpat gara un vēl garākas distances. Pieredze ir tik garās distancēs, bet šeit trase ir daudz grūtāka nekā Somijā, kur nav augstkalnes un ir vieglāks reljefs,” atzina Slotiņš. Pēc olimpiskajām spēlēm Slotiņam paredzēts atgriezties biatlonā un plānots starts Pasaules kausa posmā Kontiolahti.  Pekinas olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Aļona Ostapenko
04/07/2022 11:54

Ostapenko par savām emocijām: Ienīstu zaudēt, tāpēc tas ir normāli

Latviešu tenisiste Aļona Ostapenko sniegusi savus komentārus pēc izstāšanās no šī gada Vimbldonas tenisa turnīra, nesasniedzot ceturtdaļfinālu. Pēc neveiksmes Ostapenko ļoti emocionāli reaģēja, laukuma malā apgāžot krēslu. Jau vēstīts, ka…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām