Slovāki tikai pagarinājumā uzvar itāļus (+VIDEO)

06/05/2017 19:53

Latvijas hokeja izlases nākamā pretiniece pasaules čempionāta A apakšgrupā Slovākija sestdien ar 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Itāliju, kas pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezusies elitē, kamēr B apakšgrupā Čehija ar 6:1 (2:0, 1:1, 3:0) pārspēja Baltkrieviju.

Tiesa, slovāku uzvaru aizēnoja turnīra rīkotāji, kuri sāka atskaņot Čehijas himnu, kā rezultātā tika sadusmoti līdzjutēji un samulsināti hokejisti. Turklāt mēģinājums atskaņot Slovākijas himnu arī bija nesekmīgs.

Mača rezultātu septītajā minūtē atklāja Slovākijas izlases uzbrucējs Mihels Miklīks, bet Džovanni Morīni otrajā periodā panāca izlīdzinājumu. Trešā perioda trešajā minūtē Luka Frigo izvirzīja vadībā itāļus un tikai tikai nedaudz vairāk kā minūte pietrūka, lai Itālijas hokejisti augstākajā divīzijā atgrieztos ar uzvaru. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 64 sekundes Libors Hudāčeks panāca izlīdzinājumu.

Uzvaru slovākiem pagarinājuma trešajā minūtē atnesa Peters Čerešņāks, kurš, izmantojot situāciju, kad tika aizsegts itāļu vārtsarga skats, no tālienes raidīja ripu vārtos.

Latvija un Slovākija krustos nūjas svētdien plkst.21.15.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šodienas pirmajā A apakšgrupas mačā Latvija ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) uzvarēja Dāniju.

A apakšgrupā pa trim punktiem vienā spēlē ir Latvijai un Vācijai, bet latviešiem ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība. Tikmēr divi punkti ir Krievijai un Slovākijai, pa vienam Zviedrijai un Itālijai, bet ar zaudējumiem pamatlaikā turnīru iesākušas ASV un Dānija.

Tikmēr Parīzē notikušajā B apakšgrupas cīņā starp Čehiju un Baltkrieviju čehi pirmā perioda otrajā pusē guva divus vārtus, bet otrās trešdaļas sākumā baltkrievi vienu ripu atguva. Turpinājumā Čehijas hokejisti sameta vēl piecas ripas Baltkrievijas vārtos, svinot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 6:1.

Uzvarētājiem ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Filadelfijas “Flyers” uzbrucējs Jakubs Vorāčeks.

Kā vēstīts, šajā apakšgrupā Šveice sestdien ar 5:4 (4:0, 0:1, 0:3, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Slovēniju.

B apakšgrupā pa trim punktiem vienā spēlē ir Kanādai un Somijai, bet tikpat punktus divos mačos guvusi Čehija, divi punkti ir Šveices, viens Slovēnijai, bet bez punktiem pirmajos divos mačos palikusi Baltkrievija, kamēr Norvēģija un Francija turnīrā iesaistīsies šovakar.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Ceturtdaļfinālā pa diviem mačiem notiks Ķelnē un Parīzē, bet pusfināli un cīņas par medaļām norisināsies Ķelnē