Slovākija atspēlējas un nodrošina dalību PČ ceturtdaļfinālā

01/01/2018 03:38

Pasaules čempionāta hokejā U20 A apakšgrupas pēdējā cīņā Slovākijas jaunie hokejisti nonāca iedzinējos, tomēr prata atspēlēties un uzvarēt Dānijas vienaudžus – 5:1.

Pirmo iespēju atklāt rezultātu slovāki Dānijai deva paši, kad ceturtajā minūtē par turēšanu uz noraidīto soliņa devās Peters Kundrīks. Dāņiem vairākuma izmantošanai bija nepieciešama pusotra minūte – 1:0 panāca Joakims Blihfelds. Šāds rezultāts (trīs punkti) Dānijai dotu vietu ceturtdaļfinālā, kamēr pašreizējo čempioni ASV uzvarējušajai Slovākijai par palikšanu elites divīzijā nāktos cīnīties ar Baltkrieviju.

Slovākija spēlēja nedisciplinētāk, tomēr tieši viņi bija tie, kas guva nākamos vārtus, 12. minūtē izceļoties Milošam Romānam (1:1). Ar šādu rezultātu pirmā trešdaļa arī noslēdzās.

Pēc pārtraukuma sasparojās dāņi, kas otrajā periodā izdarīja vairāk metienu (14:13), tomēr visas 14 reizes nevainojams bija slovāku vārtsargs Romāns Durnijs. To pašu nevarēja teikt par Dānijas izlases cietokšņa sargātāju Kasperu Krogu, kurš nespēja tvert ne Martina Fehervārija (2:1), ne Miloša Romāna raidījumu, kas Slovākijai (būdamai mazākumā) pirmoreiz deva divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Punktu jebkādai intrigai slovāki pielika trešā perioda sākuma daļā, kad ar 44 sekunžu intervālu no relatīvi saspringtā 3:1 panāca 5:1, kas izrādījās arī kā mača beigu rezultāts. Ceturtdaļfinālā Slovākija visticamāk spēkosies ar Zviedrijas izlasi.