Slovākija cīņā par 1/4 finālu sagrauj Dāniju, ASV uzvar Norvēģiju

24/05/2022 19:09
Dānijas hokeja izlase

Slovākijas un ASV vīriešu izlases otrdien izcīnīja uzvaras pasaules hokeja čempionātā Somijā, slovākiem kā pēdējiem nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

A grupas spēlē Helsinkos Slovākija ar rezultātu 7:1 (2:0, 3:0, 2:1) pieveica Dāniju, kas bija tās tiešā konkurente par vietu ceturtdaļfinālā.

Pirmajā periodā divus vārtus Slovākijai guva Tomāšs Tatars. Pēc desmit spēlētām minūtēm viņš to izdarīja, ripai metienā atsitoties pret dāņu aizsarga muguru, mainot lidojuma virzienu un piezemējoties dāņu vārtu labajā pusē – 1:0. Otro vārtu guvumā pretuzbrukumā Tataru dāņi vienu pašu nepieskatītu atstāja aci pret aci ar savu vārtsargu Sebastianu Dāmu, ko slovāks meistarīgi izmantoja, ripu raidot vārtos no neērtās puses – 2:0.

22.minūtē slovāki panāca 3:0, kad vārtu priekšā nepieskatīts palika Pavols Regenda, pārspējot Dāmu. 33.minūtē ceturtos vārtus guva Mislavs Rosandičs, bet 39.minūtē piektos – Jurajs Slafkovskis – 5:0. Trešā perioda astotajā minūtē Joahims Blihfelds vienus vārtus atguva, bet 63 sekundes pirms finālsvilpes Šimons Nemecs panāca 6:1 un 41 sekundi pirms dueļa beigām Regenda realizēja vairākumu, uzstādot galarezultātu. Nemecs maču noslēdza ar gūtiem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā cīņā šajā grupā Šveice pieveica Vāciju pēcspēles metienos ar 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0). A grupā plkst.20.20 laukumā dosies Kanāda un Francija.

Helsinku grupā pirmo vietu ar 20 punktiem ieņēma Šveice, bet ar 16 punktiem otro vietu ir nodrošinājusi Vācija. Pa 12 punktiem ir sešus mačus aizvadījušajai Kanādai, kā arī septiņas cīņas nospēlējušajām Slovākijai un Dānijai. Piecus punktus guvusi Francija, bet čempionātu jau beigusi Kazahstāna ar trim punktiem un Itālija ar vienu punktu.

B grupas spēlē ASV ar 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) uzvarēja Norvēģiju. Jau tagad zināms, ka ceturtdaļfinālā būs ASV un Šveices duelis. Jau līdz astotās minūtes vidum Raiens Hartmens un Metjū Boldijs bija panākuši 2:0 ASV labā. Pēc pirmā perioda Džeremija Sveimana vietā vārtos stājās Strauss Manns. Andrēass Martinsens 23.minūtē vienus vārus atguva, bet 29.minūtē divu vārtu pārsvaru ASV labā atjaunoja Bens Maierss – 3:1. Trešā perioda otrajā minūtē Daniels Roksets vēlreiz samazināja amerikāņu pārsvaru, bet pamatlaika pēdējā minūtē ripu tukšos vārtos meta Šons Ferels – 4:2.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē B grupā Latvija piekāpās Zviedrijai ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), nekvalificējoties izslēgšanas spēlēm. Plkst.20.20 Tamperē tiksies Somija un Čehija, šo spēli tiešraidē pārraidot televīzijas kanālam “360TV hokejs”.

B grupā pēc septiņām spēlēm vadībā ar 18 punktiem izvirzījusies Zviedrija, sešās spēlēs 16 punkti ir Somijai, bet pa 13 guvušas Čehija un ASV. Aiz labāko četrinieka ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs palika Latvija, septiņus punktus guva Austrija, ar pieciem punktiem seko Norvēģija, bet viens punkts septiņos dueļos palika Lielbritānijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija. 2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.