Slovēnija atkal atrod palīgu Dončičam un naturalizē vēl vienu ārzemnieku centru

20/06/2024 12:54
Nokopēts
Džošs Nībo

Slovēnijas Basketbola federācija (KZS) paziņojusi, ka ULEB Eirolīgas kluba Telavivas “Maccabi” centrs Džošs Nībo ir saņēmis Slovēnijas pasi un viņš pievienosies valstsvienības treniņnometnei pirms gaidāmās Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas.

Iepriekš jau vēstīts, ka Slovēnijas izlases vadība bija izrādījusi interesi 26 gadus vecajam Nībo piešķirt Slovēnijas pasi, uzskatot, ka viņš būtu lielisks papildinājums NBA superzvaigznei Lukam Dončičam. ASV dzimušajam Nībo arī bija Nigērijas pase, taču tika pausts, ka pats spēlētājs bija ieinteresēts “mainīt” izlasi, jo Nigērijas federācijas finansiālo problēmu dēļ viņam bija ierobežotas iespējas spēlēt valstsvienībā.

“Esmu sajūsmā par šo iespēju un jūtos ļoti lepns, ka varēšu spēlēt Slovēnijas izlasē. Ar nepacietību gaidu satikšanos ar izlasi un ceru, ka mums ar komandu labi veiksies. Līdzjutējiem apsolu, ka katrā treniņā un mačā darīšu visu iespējamo un palīdzēšu izlasei sasniegt labus rezultātus,” teica Nībo.

Nībo kļuvis par ceturto ārzemnieku, kuram pēdējo gadu laikā piešķirta Slovēnijas pase. Slovēnijas izlases galvenais “leģionārs” pēdējos “lielajos” finālturnīros bijis Maiks Tobijs – viņš piedalījās Tokijas olimpiskajās spēlēs, 2022. gada Eiropas čempionātā, kā arī pagājušā gada Pasaules kausā. Cits ASV dzimušais centrs Džordans Morgans palīdzēja Slovēnijas izlasei kvalifikācijas turnīros, kamēr Entonijs Rendolfs kopā ar Slovēniju 2017. gadā triumfēja Eiropas čempionātā.

Arī šovasar Slovēnijas valstsvienības kandidātos dalībai Parīzes OS kvalifikācijā bija iekļauts Tobijs, taču FIBA noteikumi ļauj izlasēm sastāvā iekļaut vienu naturalizēto spēlētāju. Ņemot vērā, ka Nībo jau tuvākajā laikā pievienosies izlasei, paredzams, ka Tobijs no kandidātu saraksta tiks svītrots.

Nībo šosezon Eirolīgā 39 mačos izcēlās ar vidēji 11,2 punktiem un 7,1 atlēkušajām bumbām, kas bija labākais rādītājs starp visiem spēlētājiem. 206 centimetrus garais centrs tāpat iekrāja četrus “double-double”.

Slovēnijas izlase piedalīsies OS kvalifikācijas turnīrā Pirejā, kur tai A grupā būs jāspēkojas ar Jaunzēlandi un Horvātiju. B grupā spēlēs Grieķija, Dominikāna un Ēģipte. Parīzes OS kvalificēsies tikai turnīra uzvarētāji.

Tāpat jāpiemin, ka Slovēnijas pasi saņēmusi Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) spēlētāja Džesika Šeparda.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.49
4.57
6.23
1.57
4.2
5.5
1.45
4.66
6.73
1.35
5.42
7.75
2.95
3.1
2.5
2.3
3.7
2.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām