Slovēnijas basketbola izlase vēlas piesaistīt Strēlnieka pārstāvētās CSKA galveno treneri

29/03/2020 20:42

Slovēnijas basketbola federācijas prezidents Matejs Erjavecs sarunā ar vietējo mediju “Dnevnik” apstiprinājis, ka Rado Trifunovičs vairs nevada nacionālo izlasi, kā arī atklājis, ka galvenais kandidāts uz šo amatu ir Maskavas CSKA galvenais treneris Dimitris Itudis.

“Pagaidām darījums nav noslēgts, jo ne mēs, ne treneris nevaram zināt, kā attīstīsies situācija. Komunicējam katru dienu, taču vairāk apspriežam nevis basketbolu, bet citas lietas. Konkrētāk runāsim tad, kad būs zināmi nacionālo čempionātu un izlašu kalendāri,” teica Erjavecs.

49 gadu vecais grieķu speciālists strādā Maskavas CSKA, kuras rindās spēlē latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks. Itudis par Krievijas kluba galveno treneri kļuva 2014. gadā. Komanda piecas reizes pēc kārtas iekļuvusi ULEB Eirolīgas “Final 4”, divas reizes kļūstot par Eiropas labāko vienību.

Tāpat treneris piecas reizes aizvedis CSKA līdz triumfam VTB līgā un trīs reizes tika atzīts par turnīra labāko treneri.

Karjeras lielāko daļu Itudis pavadījis kā Žeļko Obradoviča asistents Atēnu “Panathinaikos”. No 1999. līdz 2012. gadam izcīnīti pieci Eirolīgas un 11 Grieķijas čempionu tituli.

Šī gada jūnija beigās Slovēnijas izlasei bija paredzēta dalība kvalifikācijas turnīrā Kauņā par ceļazīmi uz 2020. gada olimpiskajām spēlēm. Bija plānots, ka Slovēniju pārstāvēs arī Kristapa Porziņģa komandas biedrs, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” spīdeklis Luka Dončičs. Taču olimpiskās spēles ir pārceltas koronavīrusa Covid-19 dēļ, savukārt kvalifikācijas turnīru liktenis vēl nav zināms.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….