Slovēnijas volejbolisti kļūst par pirmajiem EČ finālistiem

19/09/2021 00:01
Slovēnijas volejbola izlase

Slovēnijas volejbolisti sestdien kā pirmie iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā. Pirmajā pusfinālā Slovēnija ar 3-1 (17:25, 32:30, 25:16, 37:35) pārspēja mājinieci Poliju. Pirmajā setā dažu punktu pārsvaru ieguva slovēņi, taču pēc 6:7 sešus punktus pēc kārtas guva poļi, droši uzvarot setā ar 25:17.

Otrais sets bija vislīdzīgākais, lielāko pārsvaru – trīs punkti – trīsreiz panākot slovēņiem, kuri pārsvarā bija vadībā. Viņi arī uzvarēja galotnē ar 32:30. Trešajā setā jau noteicēji laukumā bija slovēņi, dominējot no seta sākuma – 25:16. Arī ceturtajā setā vadību ar 6:3 panāca slovēņi, taču pēc tam vadību pārņēma mājinieki, panākot 15:11 savā labā. Slovēnija nepadevās un sāncenšus panāca, atkal uzvarētāju nosakot seta galotnei. Tajā divas reizes (30:28 un 32:30) uzvaru svinēja slovēņu volejbolisti un līdzjutēji, taču abas reizes videoatkārtojums liecināja, ka punkts pienākas mājiniekiem, rezultāts kļuvis neizšķirts un spēle jāturpina. Pirmajā gadījumā slovēņiem tika fiksēta tīkla skaršana, otrajā pēc uzbrukuma sitiena autā bumba neskāra poļu bloku.

Sets un spēle nebeidzās arī pēc Slovēnijas diagonālā uzbrucēja Tončeka Šterna sekmīga uzbrukuma, panākot 37:35, jo vēlreiz tika skatīts video atkārtojums, vai Šterns uzbrukumā no otrās līnijas nav pārkāpis trīs metru līniju. Šoreiz verdikts bija par labu slovēņiem, kuri ar trešo reizi varēja svinēt panākumu, iekļūstot finālā. Slovēnijas izlasē 20 punktus guva Šterns, 17 – Klemens Čebuljs, 15 – Tine Urnauts un 13, ieskaitot piecus blokus, – Jans Kozamerniks. Mājinieku rindās ar 20 punktiem izcēlās naturalizētais Kubas spēlētājs Vilfredo Leons, bet par 12 punktiem sakrāja Bartošs Kureks un Jakubs kohanovskis, kurš četrus punktus sakrāja blokā. 11 punktus guva Mihals Kubjaks.

Itālija otrā pusfinālā sestdien tiksies ar Serbiju. Spēle par pirmo un trešo vietu notiks svētdien. Jau ziņots, ka Latvijas volejbolisti čempionātā izcīnīja 16.vietu. Grupas turnīrā Tallinā Latvija ar 3-1 pārspēja Igauniju, ar 2-3 piekāpās Horvātijai un Slovākijai, ar 1-3 atzina Vācijas un ar 0-3 – Francijas pārākumu, bet astotdaļfinālā Čehijas pilsētā Ostravā ar 0-3 zaudēja Itālijai. Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm, kas bija sadalītas četrās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras apakšgrupas četras labākās komandas.