Smadzeņu satricinājuma radīto seku dēļ karjeru spiests noslēgt rezultatīvais Nešs

Riks Nešs, sportazinas.com
Riks Nešs Foto: Trevor Hagan/NYHETSBYRAN

Pagājušā gada martā piedzīvotā smadzeņu satricinājuma radīto seku dēļ, kas tā arī nav novērstas, pēc ārstu ieteikuma priekšlaicīgi savu karjeru spiests noslēgt ir pieredzējušais Nacionālās hokeja līgas (NHL) uzbrucējs Riks Nešs.

Kā liecina spēlētāja aģenta Džo Resnika publicētais paziņojums, Nešam atgriežoties laukumā, pastāv ļoti liels risks iegūt vēl nopietnākus smadzeņu bojājumus. Tāpat kanādietis vēlas pateikties visiem, kas viņu ir atbalstījuši šajā sarežģītajā posmā.

Nešs, kurš savas NHL karjeras laikā ir aizvadījis 1149 spēles, savam aģentam Resnikam jau pagājušajā vasarā atzina, ka viņš neesot pārliecināts par savas hokejista karjeras turpināšanu, ņemot vērā dzīves apstākļus, ar kādiem spiesti saskarties citi vairākus smadzeņu satricinājumus piedzīvojušujie sportisti.

Nešu pagājušajā sezonā maiņas darījumā no Ņujorkas “Rangers” komandas ieguva Bostonas “Bruins”, kanādietim lāču rindās aizvadot 11 spēles, gūstot trīs vārtus un atdodot trīs rezultatīvas piespēles. Šosezon uzbrucējs tā arī neizgāja laukumā nevienas NHL komandas rindās.

Kopumā savā hokejista karjerā Nešs sešas reizes izvēlēts dalībai NHL Visu zvaigžņu spēlē un izcēlies ar 437 vārtu guvumiem un 368 rezultatīvām piespēlēm, 2014. gadā “Rangers” sastāvā aizkļūstot līdz Stenlija kausa finālam, kur nācās piekāpties Losandželosas “Kings” vienības priekšā.

2002. gadā ar pirmo numuru draftētais hokejists savu NHL karjeru uzsāka Kolumbusas “Blue Jackets” klubā, ātri vien kļūstot par komandas labāko snaiperi. Pēdējo divu NHL lokautu laikā 2004. un 2012. gadā Nešs spēlēja Šveices čempionāta komandā “Davos”, 2005. gadā kļūstot par Šveices čempionu.

Nešs 2007. gadā Krievijā “kļavu lapu” rindās kļuva par pasaules čempionu, savukārt 2010. un 2014. gadā uzbrucējs arī ieguva olimpiskās zelta medaļas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par