Smaiļotājs Akmens izcīna sudrabu EČ 200 metru distancē

21/08/2022 15:39
Roberts Akmens

200 metri

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens svētdien izcīnīja sudraba godalgu Minhenē notiekošajā Eiropas čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā 200 metru distancē. Akmens, kurš priekšsacīkstēs savā airējumā, sasniedzot finišu 35,774 sekundēs, ieņēma otro vietu, finālā distanci veica 37,028 sekundēs.

Uzvaru izcīnīja Portugāles smaiļotājs Kevins Santoss, kurš finišu sasniedza 36,975 sekundēs. Latvijas sportists atpalika no uzvarētāja 0,053 sekundes. Jau ziņots, ka svētdien Latvijas smaiļotāju divnieks Elizabete Vīksne un Sammera Pojarkova 200 metru finālā ieņēma septīto vietu, bet kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš 500 metru B finālā, kurā sportisti cīnījās par desmito vietu, finišēja piektais, noslēdzot Eiropas meistarsacīkstes 14.vietā.

Savukārt smaiļotāju divnieks Aldis Artūrs Vilde un Aleksejs Rumjancevs izcīnīja ceturto vietu 500 metru distancē. Eiropas čempionāta kanoe un smaiļošanas sprintā norisinās līdz svētdienai.

500 metri divniekiem

Latvijas smaiļotāju divnieks Aldis Artūrs Vilde un Aleksejs Rumjancevs svētdien Minhenē Eiropas čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā izcīnīja ceturto vietu 500 metru distancē. Latvijas divnieks distanci veica minūtē un 32,349 sekundēs.

Uzvaru izcīnīja Ungārijas divnieks Bence Nādašs un Bālints Kopašs, kuri finišu sasniedza minūtē un 21,141 sekundē.  Latvijas sportisti atpalika no labākā rezultāta 1,208 sekundes, bet līdz goda pjedestālam pietrūka mazāk nekā 0,15 sekundes.

Jau ziņots, ka svētdien Latvijas smaiļotāju divnieks Elizabete Vīksne un Sammera Pojarkova 200 metru finālā ieņēma septīto vietu, bet kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš 500 metru B finālā, kurā sportisti cīnījās par desmito vietu, finišēja piektais, noslēdzot Eiropas meistarsacīkstes 14.vietā. Eiropas čempionāta kanoe un smaiļošanas sprintā norisinās līdz svētdienai.

200 metri divniekiem

Latvijas smaiļotāju divnieks Elizabete Vīksne un Sammera Pojarkova svētdien Minhenē Eiropas čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā izcīnīja septīto vietu 200 metru distancē. Latvijas divnieks distanci veica 41,747 sekundēs.

Uzvaru 200 metros izcīnīja Ungārijas smaiļotājas Bianka Kiša un Anna Luča, kuras finišu sasniedza 37,352 sekundēs. Vīksne/Pojarkova atpalika no uzvarētājām 4,395 sekundes. Tikmēr kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš 500 metru B finālā, kurā sportisti cīnījās par desmito vietu, finišēja piektais, noslēdzot Eiropas meistarsacīkstes 14.vietā. Viņš distanci veica minūtē un 54,722 sekundēs, atpaliekot no airējuma uzvarētāja ungāra Balāža Kiša 2,689 sekundes.

Eiropas čempionāta kanoe un smaiļošanas sprintā norisinās līdz svētdienai.