Smaiļotājs Rumjancevs cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām

09/06/2018 18:29

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs sestdien sasniedza Serbijā notiekošā Eiropas čempionāta A finālu.

Savā kroņa disciplīnā, smaiļošanas vieninieku (K1) 200 metru distancē Rumjancevs priekšbraucienā izcīnīja ceturto vietu, kas viņam ļāva pārliecinoši iekļūt pusfinālā, ko gan sasniedza visi septiņi dalībnieki.

Savukārt pēc tam pusfinālā Latvijas lielākā cerība šajā Eiropas čempionātā savā braucienā bija trešais, ar ko A finālam bija gana, jo tajā iekļuva katra airējuma trīs labākie. Līdz ar to Rumjancevs svētdien sacentīsies A finālā, spēkojoties arī par kontinenta medaļām.

Vēl maija beigās Rumjancevs 200 metru distancē izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa sacensībās. Pēc ungāru sportista Bences Horvāta diskvalifikācijas par dopinga lietošanu Latvijas smaiļotājs aprīlī pasaules čempionāta bronzas vietā ieguva sudrabu.

Rumjancevs 2008. un 2016.gadā guva trešās vietas Eiropas čempionāta 200 metru distancē. Savukārt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja piekto vietu.

Pirms tam sestdien pusfinālu kanoe vieninieka (C1) 200 metru sacensībās priekšsacīkstēs ceturto vietu izcīnīja Dāvis Iļjins, nopelnot ceļazīmi uz pusfinālu, kurā gan viņš būtu ticis, ja finišētu arī pēdējais starp septiņiem konkurentiem. Pusfinālā Iļjins ierindojās septītajā vietā, kā pēdējam sasniedzot B finālu, kas būs svētdien. Līdz A finālam Latvijas sportistam pietrūka vairāk nekā trīs sekundes.

Pusfinālā sestdien iekļuva arī smaiļotāja Madara Aldiņa, kura gan savā 200 metru distances priekšbraucienā palika pēdējā starp septiņām konkurentēm, bet pēcāk pusfināla kārtā viņa atkal bija pēdējā starp deviņām konkurentēm, noslēdzot dalību čempionātā.

Pusfinālu vēlāk sasniedza arī Latvijas smailīšu divnieks (K2) Deniss Volkovs un Kaspars Tīklenieks, kuri bija piektie savā priekšbraucienā.