Trīs Latvijas pāri noslēdz dalību Pasaules tūres posmā Jūrmalā

Haralds Režga, sportazinas.com
Haralds Režga | Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Toms Šmēdiņš/Haralds Regža un Mihails Samoilovs/Alekandrs Solovejs sestdien piedzīvoja zaudējumu Pasaules tūres trīs zvaigžņu posma izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, turnīru noslēdzot dalītā 17.vietā. Neveiksmi piedzīvoja arī Latvijas vadošais duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, sacensības noslēdzot dalītā devītajā vietā.

Jūrmalas sacensību pirmais numurs Pļaviņš/Točs astotdaļfinālā ar 0-2 (23:25, 13:21) piekāpās amerikāņiem Stefordam Slikam/Viljamam Elenam, kuriem bija piešķirts trešais numurs.

Pirmo setu veiksmīgāk iesāka amerikāņi, panākot 5:3, bet brīdi vēlāk viņi pārsvaru palielināja līdz četriem punktiem (8:4). Ilgu laiku amerikāņi atradās vadībā, bet Latvijas duets izlīdzināja rezultātu, panākot 16:16. Nākamajā izspēlē jau izdevās iegūt vadību, Pļaviņam sitot pa diognāli, bet seta izskaņā pēc vairākām ilgām izspēlēm, veiksmīgāki bija pretinieki, svinot uzvaru ar rezultātu 25:23.

Otrajā setā Latvijas duets nonāca iedzinējos (1:4), bet turpinājumā pretinieki veiksmīgi spēlēja pie tīkla, pārsvaru palielinot līdz pieciem punktiem – 6:11. Brīdi vēlāk pārsvars jau pieauga līdz 13:7, bet Elena kļūda servē uz rezultāta tablo vēstīja 10:16. Īsi pēc tam Latvijas duets panāca 11:16, bet līdz seta beigām vairs izdevās iegūt vien divus punktus, piedzīvojot zaudējumu astotdaļfinālā ar 13:21. Pļaviņš/Točs divos setos piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0-2 (23:25, 13:21).

Līdz ar piedzīvoto zaudējumu, Latvijas duets sacensības noslēdza dalītā devītajā vietā.

Vienīgās cerības uz godalgotām vietām vairs saglabā tikai turnīra otrais numurs Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuriem pretī stāsies turki Safa Urlu/Selčeks Sekerci. Turcijas pārim sacensībās piešķirts 20.numurs.

Turnīrā ar 22.numuru izliktie Samoilovs/Solovejs pirmajā “play off” spēlē ar 1-2 (18:21, 21:19, 9:15) piekāpās Lietuvas vadošajam duetam Lukam Kazdailim/Arnem Rumšēvicam, kuriem piešķirts 16.numurs.

Pirmais sets Latvijas duetam iesākās neveiksmīgi (6:8), bet brīdi vēlāk, Solovejs ar sitienu pa diognāli panāca 8:10. Dodoties tehniskajā pārtraukumā, lietuvieši jau bija panākuši +3 (12:9) un nedaudz vēlāk veiksmīgi nospēlēja blokā – 15:11. Turpinājumā Solovejs ar precīzu servi gar līniju panāca 15:16, bet seta izskaņā Latvijas duets pieļāva dažas kļūdas, kā arī lietuvieši precīzi uzbruka, svinot uzvaru ar rezultātu 21:18.

Otrā seta sākumā dominēja Latvijas duets, ne reizi neļaujot pretiniekiem iegūt vadību. Sākumā iegūts pārsvars ar rezultātu 4:1, bet turpinājumā panāks jau 14:11. Seta izskaņā Samoilovs/Solovejs aizvien spēja saglabāt trīs punktu pārsvaru (17:14), bet brīdi vēlāk jau gūts uzvaras punkts – 21:19. Mačā bija jāaizvada trešais sets, kurā ātri vadībā ar rezultātu 5:2 nonāca lietuvieši. Turpinājumā Latvijas duets visai bieži kļūdījās, bet Solovejs pēc otrā pieskāriena uzbrukuma precīzi, panākot 4:9.

17.punktā abi pāri lieliski nospēlēja aizsardzībā, tomēr lietuvieši beigās bija veiksmīgāki, nonākot jau drošā vadībā – 12:5. Seta izskaņā lietuvieši lieliski nospēlēja aizsardzībā, kā arī spēja noslēgt uzbrukumus ar iegūtu punktu, uzvarot setu ar rezultātu 15:9. Latvijas duets spēlē kapitulēja ar rezultātu 1-2 (18:21, 21:19, 9:15).

Tikmēr Sacensībās ar 26.numuru izliktie pirmajā izslēgšanas turnīra mačā ar 0-2 (18:21, 17:21) piekāpās slovēņiem Nejcam Zemļakam/Janam Pokeršnikam, kuriem piešķirts 18.numurs.

Jau pašā mača sākumā Latvijas duets nonāca iedzinējos ar 0:3, tomēr jau brīdi vēlāk rezultāts vēstīja 6:9. Latvijas duets mēģināja atspēlēties, bet regulāri atpalika par trim vai četriem punktiem. Seta izskaņā Pokešņiks kļūdījās pie tīkla, latviešiem panākot 17:19, bet nākamo punktu guva Regža ar netveramu servi (18:19). Tas gan arī bija latviešu pēdējais punkts šajā setā, piedzīvojot zaudējumu ar 18:21.

Otrais sets jau noritēja nedaudz sīvāk, tam iesākoties ar neizšķirtu 4:4. Turpinājumā Latvijas duets nonāca iedzinējos, tomēr neļāva pretiniekiem iegūt divu vai trīs punktu pārsvaru, tehniskajā pārtraukumā dodoties pie rezultāta 11:10 par labu slovēņiem. Atgriežoties laukumā, Regža sākotnēji lieliski darbojās blokā, bet jau nākamajā izspēlē guva punktu pēc garākas izspēles, iegūstot vadību ar 14:13. Spēles turpinājumā rezultāts kļuva neizšķirts – 17:17 -, bet seta izskaņā precīzāki uzbrukumā bija slovēņi, svinot uzvaru ar rezultātu 17:21. Mačā divos setos piedzīvota neveiksme ar rezultātu 0-2 (18:21, 17:21).

Līdz ar zaudējumu Šmēdiņš/Regža turnīru noslēdza dalītā 17.vietā.

Jau ziņots, ka Šmēdiņš/Regža un Samoilovs/Solovejs apakšgrupā uzvarēja vienā no divām spēlēm, tādējādi izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas. Viņu pretinieki – slovēņi un lietuvieši – pamatturnīru sāka ar uzvarām, bet otrajos mačos zaudēja Latvijas vadošajiem duetiem attiecīgi Aleksandram Samoilovam/Jānim Šmēdiņam un Mārtiņam Pļaviņam/Edgaram Točam.

Pļaviņš/Točs un Samoilovs/Šmēdiņš apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras, tādējādi izslēgšanas turnīru sāk no astotdaļfināla.

No plkst.17. līdz plkst.20 tiks aizvadītas ceturtdaļfinālu cīņas.

Mačus iespējams vērot “Straume.lmt.lv”, bet no astotdaļfināliem cīņas pārraidīs TV6.

Jau ziņots, ka kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu nepārvarēja Rūdolfs Stankevičs/Artūrs Rinkevičs, Dāvis Nātriņš/Gints Antoms un Oskars Puga/Jānis Kuprašovs.

Uz pamatturnīra spēlēm biļetes ir iespējams iegādāties “Beachvolley.jurmala.lv”.

Pludmales volejbolisti turnīrā cīnās par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā – uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā, kā arī tiks pie 600 punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Pasaules tūres posms Latvijā norisinās pirmoreiz.

Sākot ar 2014.gadu, Jūrmalā norisinājušās augsta ranga Eiropas mēroga sacensības, 2017.gadā uzņemot Eiropas čempionāta finālturnīru.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par