Smiltenes kausā riteņbraukšanā notiks unikālas nakts sprinta sacensības

09/09/2021 18:39

Šīs nedēļas nogalē norisināsies tradīcijām bagātās “Smiltenes kauss” sacensības riteņbraukšanā. Sestdienas vakarā pilsētas Vecajā parkā un bruģa kalnā norisināsies Latvijā vienīgās nakts sprinta sacensības, kurās piedalīties var ikviens aktīvās atpūtas cienītājs, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF). Pieteikšanās līdz piektdienai iespējama internetā www.bulta.lv/smiltene.

Nakts sprints ir ļoti skatāmas, dinamiskas un aizraujošas sacensības. Trases garums sasniegs 350 metrus. Tās sākums vedīs pa līkumainajiem Vecā parka celiņiem, kam sekos finiša spurts bruģa kalnā. Sacensību formāts dalībniekiem ir ļoti demokrātisks. Ievadā ikviens veiks individuālo kvalifikācijas braucienu, kurā jācenšas sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu.

Turpinājumā sekos aizraujošie un skatāmie izslēgšanas braucieni. Katrā braucienā startēs pa četriem braucējiem pēc kvalifikācijas braucieniem. Gaidāmi ceturtdaļfinālu braucieni, pusfināli un fināli. Organizatori būs parūpējušies par īpaši izgaismotu trasi un enerģijas pilnu dīdžeju, kurš bruģa kalnā iegriezīs kārtību vakara ballīti.

Dalībnieki tiks vērtēti piecās konkurences grupās. Trīs no tām – vīri 17+ open, dāmas 10+, puiši 10 – 16,  tiks iekļautas ar velosipēdiem, kas aprīkoti ar ātrumiem. Īpaši padomāts arī par BMX un fiksīšu braucējiem ar viena ātruma velosipēdiem. Šeit izveidotas open grupas gan vīriem, gan dāmām.

Kvalifikācija sāksies pulksten 19:00 un ilgs līdz 20:15. Ikvienam šajā laika posmā ir iespēja nobraukt 350 metrus. Turpinājumā no pulksten 20:30 sāksies azartiskie izslēgšanas braucieni. Reģistrācija iespējama līdz piektdienas, 10. septembra, pulksten 14:00. Pieteikties par papildus samaksu varēs arī uz vietas.

Svētdien Bruģa kalnā un pilsētā norisināsies “Smiltenes kausa” otrās dienas sacensības. Pulksten 10:00 sāksies Jāņa Akmentiņa Latvijas jaunatnes kausa finālposms. Pulksten 12:00 pie Smiltenes muižas gaidāmas bezmaksas bērnu braucienu sacensības.

Pulksten 13:00 starta šāviens tiks dots sieviešu braucienam. Stundu vēlāk sekos “Dako Ziemeļvidzeme” sporta brauciens, kurā startēs tādi vīri kā – Andris Vosekalns un Māris Bogdanovičs. Dienas centrālais starts gaidāms pulksten 15:30, kad norisināsies “Vudlande” Tautas brauciens. Arī šeit pieteikšanās iespējama līdz piektdienas pulksten 12:00.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ģirts Ankipans, Normunds Sējējs un Artis Ābols
18/10/2021 11:02

Kur tagad strādā kādreizējie “Dinamo” galvenie treneri?

Rīgas “Dinamo” Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvada savu 14. sezonu. Iepriekšējos 13 gados komandu vadījuši speciālisti no dažādām valstīm ar dažādu pieeju, un arī līdzjutēju atmiņas par viņiem ir visai…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…