Šmita izcilais sniegums neglābj “Žalgiris” no zaudējuma pret zvaigžņoto “Monaco”

30/12/2022 00:08
Rolands Šmits

Latvijas basketbolista Rolanda Šmita pārstāvētā Kauņas “Žalgiris” šovakar ULEB Eirolīgas spēlē ar 82:84 piekāpās “Monaco” komandai, pārtraucot divu uzvaru sēriju.

Teicamu sniegumu demonstrēja Šmits, kurš aizvadīja vienu no sezonas labākajām spēlēm un bija rezultatīvākais “Žalgiris” basketbolists. Latvietis 28 minūtēs un  51 sekundēs izcēlās ar 18 punktiem (2 p. 2/4; 3 p. 3/3; s.m. 5/5),  piecām atlēkušajām bumbām, vienu bloķētu metienu, divām kļūdām, trīs nopelnītām un četrām izprovocētām piezīmēm, kā arī atzīstams efektivitātes koeficients 20. Jāpiemin, ka trīs trāpīti tālmetieni un pieci sodiņi ir valmierieša karjeras rekordu atkārtojumi.

Savu vārdu Šmits skaļi pieteica jau spēles pirmajā ceturtdaļā,  gūstot 11 punktus – divi tālmetieni, kā arī divi sarežģīti āķa metieni, pēc viena no kuriem tika konstatēts pārkāpums. No latvieša neatpalika arī pārējie “Žalgiris” basketbolisti, kas rezultējās tajā, ka viesi pret spēcīgo Monako vienību izvirzījās vadībā ar +9 (26:17). Arī otrajā ceturksnī Šmits papildināja savu punktu kontu, trāpot jau trešo trejaci spēlē, “Žalgiris” turpināja turēt līmeni un, lai gan atsevišķi ceturtdaļu zaudēja, puslaika pārtraukumā Kauņas basketbolisti devās ar septiņu punktu pārsvaru (49:42).

Pēc 15 minūšu pārtraukumu iniciatīvu pārņēma tiesneši, trešās ceturtdaļas ievadā abām komandām kopā nosvilpjot deviņas piezīmes. Ļoti saraustītā spēle sekmēja to, ka uzbrukums nesekmējās ne viesiem, ne mājiniekiem, un “Monaco” deficītu īsti nespēja samazināt. Tomēr ceturkšņa izskaņā mājinieki trāpīja divus tālmetienus ļoti īsā laika periodā – pirms izšķirošajām desmit minūtēm “Žalgiris” vienībai vairs tikai +4 (64:60).

Arī pēdējā ceturtdaļa bija mazrezultatīva un nervoza, abiem klubiem visai ātri sakrājot piezīmes. Monako komanda spēja izmantot Kauņas basketbolistu paviršības un četras minūtes pirms pamatlaika beigām pirmo reizi kopš mača sākuma panāca izlīdzinājumu. Spēles galotnē savu meistarību parādīja savulaik NBA draftā izvēlētais francūzis Elī Okobo, kurš ar savām darbībām gan aizsardzībā, gan uzbrukumā gandrīz pilnībā lauza spēles gaitu. Viens no “Monaco” līderiem gan 16 sekundes pirms ceturkšņa beigām trāpīja tikai vienu no diviem “sodiņiem”, dodot iespēju Kauņas vienībai izraut uzvaru vai neizšķirtu. Tomēr nepārliecinošas darbības “Žalgiris” izpildījumā neļāva izglābties – Šmits tika pie brīva “trejača”, taču viņš nespēja laikus izmest metienu, ļaujot “Monaco” svinēt laimīgu uzvaru.

“Monaco” galvenais panākumu kaldinātājs bija jau minētais Okobo, kurš palika vienas piespēles attālumā no “double-double” (22+9). Pa 14 punktiem Alfas Diallo un Jakubā Vatarā kontā. Jāatzīmē, ka spēcīgais klubs uzvaru svinēja ar minimālu Maika Džeimsa palīdzību. Komandas līderis iekūlās piezīmju problēmās un maču pabeidza ar tikai diviem punktiem. Zaudētāju rindās ar Šmitu līmenī bija arī “Žalgiris” līderis Kīnens Evanss, kura rēķinā šoreiz 17 punkti. Edgars Ulanovs pievienoja 12, bet Laurīns Birutis – 10 punktus.

Piedzīvotā neveiksme “Žalgiris” komandai, salīdzinājumā ar savu pozīciju pirms šīs kārtas, lika piedzīvot kritumu turnīra tabulā. Kauņas klubs ar astoņām uzvarām 16 mačos ieņem 10. vietu.