Šmita pārstāvētajai “Barcelona” uzvara , Žagaram pirmie punkti šosezon “Joventut” zaudējumā “Real”

28/09/2019 00:29

Latvieša Rolanda Šmita pārstāvētais Spānijas basketbola grands “Barcelona” piektdien ar uzvaru sāka Spānijas čempionātu.

Barcelona” ar rezultātu 92:86 (18:18, 28:25, 21:17, 25:26) viesos pārspēja KompostelasMonbus Obradorio“. Šmits šajā mačā laukumā nedevās.

Mačs iesākās līdzīgi abām komandām vairākas reizes apmainoties ar vadības grožiem. Otrajā ceturksnī teju visu ceturtdaļu vadībā atradās mājinieki, bet pirmā puslaika izskaņā “Barcelona” veica nelielu izrāvienu un puslaika pārtraukumā devās ar triju punktu pārsvaru.

Otrā puslaikā pirmajā daļā viesiem izdevās iekrāt deviņu punktu pārsvaru, taču ceturtās ceturtdaļas mājiniekiem izdevās atkal pietuvoties līdz minimālai starpībai, bet mača izskaņā “Barcelona” atkal atrāvās.

Labākais uzvarētāju rindās ar 27 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Nikola Mirotičs, 16 punktus un četras bumbas pievienoja Korijs Higinss, bet Ante Tomičs savāca 14 punktus un deviņas atlēkušās bumbas.

Zaudētāju rindās Dežans Kravičs izcēlās ar 17 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, bet Fletčers Magī pievienoja 14 punktus.

Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas “Joventut” mājās ar 69:88 (22:23, 14:18, 13:24, 20:23) atzina Madrides “Real” pārākumu.

Spēle iesākās līdzvērtīgi, taču otrajā ceturtdaļā viesiem izdevās iekrāt sešu punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā “Joventut” uzbrukums apstājās un to sekmīgi izmantoja “Real”, kas iekrāja 16 punktu pārsvaru. Noslēdzošajā ceturtdaļā madridieši pārsvaram pievienoja vēl trīs punktus un svinēje gana pārliecinošu uzvaru.

Žagars laukumā pavadīja 11 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā izcēlās ar diviem punktiem (3pt. 0/3, 2pt. 1/3), divām kļūdām, vienu pārtvertu bumbu un divām izprovocētajām piezīmēm.