Šmita pārstāvētā “Barcelona” uzvar un panāk izšķirošo cīņu par Eirolīgas “Final Four”

27/04/2019 00:08
Barcelona, sprotazinas.com

Latviešu basketbolista Rolanda Šmita pārstāvētā Spānijas komanda Barselonas “Lassa” piektdien panāca izšķirošo spēli par ceļazīmi uz ULEB Eirolīgas finālčetrinieka turnīru, kurā vietu nodrošināja Maskavas CSKA.

“Lassa” ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 82:72 (15:22, 21:16, 27:12, 19:22) pārspēja Turcijas klubu Stambulas “Anadolu Efes”, sērijā līdz trim uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Šmits šajā mačā laukumā nedevās.

“Lassa” komandā ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Kails Kurics, kamēr 13 punktus iemeta Ante Tomičs, bet pa 12 punktiem bija Kevinam Serafinam un Krisam Singltonam.

Tikmēr pretiniekiem 20 punktus guva Šeins Larkins, bet 17 punkti bija Krunoslava Simona kontā.

“Lassa” pirmajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar desmit punktiem, bet nākamajā nogrieznī atspēlējās un puslaika pārtraukumā devās ar divu punktu deficītu (36:38). Trešajā ceturtdaļā Barselonas basketbolisti ar pāris izrāvieniem panāca 15 punktu handikapu un ielika pamatus uzvarai.

Sērijas izšķirošā, piektā, spēle notiks trešdien Stambulā.

Savukārt Krievijas klubs CSKA viesos ar 92:83 (20:22, 19:26, 29:23, 24:12) pārspēja Spānijas vienību Vitorijas “Kirolbet Baskonia”, sērijā uzvarot ar 3-1.

CSKA rindās 27 punktus guva Nando de Kolo, bet 19 punkti bija Korijam Higinsam.

Laukuma saimniekiem 21 punktu iemeta Vensāns Puarjē, bet 16 punktus savā kontā ierakstīja Patrisio Garinjo.

Šosezon dažos “Kirolbet Baskonia” komandas Eirolīgas mačos pieteikumā bijis arī Latvijas basketbolists Artūrs Kurucs.

CSKA pusfinālā tiksies ar iepriekšējās sezonas čempioni Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-0 uzveica Atēnu “Panathinaikos Opap”, bet “Lassa” un “Anadolu Efes” dueļa uzvarētāju pusfinālā gaida Stambulas “Fenerbahce Beko”, kas ar 3-1 guva virsroku pār Kauņas “Žalgiris” basketbolistiem.

Finālčetrinieka turnīrs no 17. līdz 19.maijam notiks Vitorijā.

Iepriekšējā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Madrides “Real” no Spānijas, kas finālā ar 85:80 uzvarēja Turcijas vienību Stambulas “Fenerbahce Doguš”, bet trešo vietu izcīnīja Lietuvas basketbola grands Kauņas “Žalgiris”.