Šmita pārstāvētā “Barcelona” iekļūst Spānijas čempionāta pusfinālā

02/06/2019 23:08

Latviešu basketbolista Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” komanda svētdien nodrošināja vietu Spānijas augstākās līgas (ACB) pusfinālā.

“Lassa” ceturtdaļfināla otrajā spēlē viesos ar rezultātu 107:86 (28:19, 20:21, 31:25, 28:21) pārspēja Artūra Žagara pātstāvēto Badalonas “Joventut”, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-0.

Šmits sērijas pirmajā spēlē palika uz rezervistu soliņa, bet otrajā duelī nospēlēja pēdējo minūti un desmit sekundes, kuru laikā guva trīs punktus, grozā raidot savu vienīgo tālmetienu.

Tikmēr Žagaram saspēles vadītāja Nenada Dimitrijeviča traumas dēļ bija iespēja uzspēlēt svētdienas mačā, bet latviešu basketbolists tā vietā izvēlējās doties uz dzimteni, lai kārtotu eksāmenus vidusskolā.

“Barcelona” rindās ar 32 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Tomā Ertels, bet pretiniekiem 22 punkti, 11 rezultatīvas piespēles un 12 izprovocēti pārkāpumi bija sezonas vērtīgākajam spēlētājam Nikolam Laprovitolam.

Barselonas vienība regulārajā čempionātā bija otrā, bet Badalonas komanda ieņēma septīto vietu.

Tāpat kā Žagars, sezonu noslēdza arī Artūrs Kurucs, kura pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” viesos ar 69:76 (9:26, 24:12, 22:11, 14:27) atzina Saragosas “Tecnyconta” pārākumu, sērijā piekāpjoties ar 0-2.

Regulārajā čempionātā sesto vietu ieņēmusī Saragosas komanda kļuva par “Lassa” pretinieci pusfinālā.