Šmita “Barcelona” ACB līgā turpina bez zaudējumiem, Kurucs atjauno savu rezultativitātes rekordu

31/10/2021 23:20
Rolands Šmits

Spānija

Latvijas basketbolista Ronalda Šmita pārstāvētā “Barcelona” svētdien Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē uzvarēja Rodija Mačohas pārstāvēto Fuenlavradas “Urbas”, gūstot astoto panākumu astoņās spēlēs, savukārt Daira Bertāna pārstāvētā Seviljas “Coosur Real Betis” izcīnīja otro uzvaru šosezon. Barselonas komanda mājas spēlē uzvarēja ar rezultātu 79:69 (21:19, 13:15, 23:16, 22:19).

Šmits laukumā bija 18 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot divus no trijiem divu punktu metieniem un divus no pieciem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas personīgās piezīmes, izprovocēja piecas pretinieku piezīmes, kā arī beidza spēli ar +/- rādītāju +6 un efektivitātes koeficientu 7.

Uzvarētāju komandā Korijs Higinss bija rezultatīvākais, gūstot 13 punktus. Rodijs Mačoha laukumā pavadītajās deviņās minūtēs un 11 sekundēs guva divus punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, sakrāja divas personīgās piezīmes un beidza spēli ar +/- rādītāju -5. Viesu vienībā ar “double-double” izcēlās Kails Aleksandrs, kurš guva 13 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Tikmēr Artūrs Kurucs guva desmit punktus un laboja personīgo rezultativitātes rekordu Spānijas augstākajā līgā (ACB), taču viņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” cieta zaudējumu. Vitorijas klubs savā laukumā ar rezultātu 65:83 (10:16, 16:23, 12:24, 27:20) atzina Madrides “Real” pārākumu.

Savu iepriekšējo rezultativitātes rekordu latviešu aizsargs laboja par diviem punktiem, 18 minūtēs un 51 sekundē realizējot vienīgo divpunktu metienu, abus tālmetienus un divus no trīs soda metieniem. Viņa kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes, pieci izprovocēti pārkāpumi, negatīvs +/- rādītājs -7 un 15 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija otrs labākais rādītājs vienībā. “Baskonia” rindās ar 11 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām atzīmējās Tads Sedekerskis, bet madridiešiem 12 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Vensānam Puarjē.

Bertāna pārstāvētā Seviljas “Coosur Real Betis” izbraukuma spēlē ar rezultātu 84:81 (17:21, 22:20, 27:28, 18:12) uzvarēja “Valencia”. Latvijas basketbolists laukumā pavadītajās 25 minūtēs un 45 sekundēs realizēja vienu no pieciem tālmetieniem, gūstot trīs punktus. Tāpat viņš atdeva četras rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu piezīmi, kā arī spēli noslēdza ar +/- rādītāju +7.

Šmita pārstāvētā “Barcelona” ar izcīnītām astoņām uzvarām astoņās spēlēs ieņem pirmo vietu kopvērtējumā. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.

Vācija

Latvijas basketbolists Aigars Šķēle ar 17 gūtajiem punktiem svētdien palīdzēja Vircburgas “s.Oliver” izcīnīt uzvaru Vācijas bundeslīgas spēlē. Vircburgas vienība mājas spēlē ar rezultātu 82:69 (22:17, 15:17, 25:18, 20:17) pārspēja Gīsenas “46ers”.

Šķēle, kurš spēli sāka starta pieciniekā, laukumā pavadītajās 29 minūtēs un 54 sekundēs guva 17 punktus, kas bija rezultatīvākais sniegums komandā. Tāpat viņš izcīnīja arī trīs atlēkušās bumbas, atdeva četras rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu pretinieku piespēli, piecas reizes kļūdījās, nopelnīja vienu piezīmi, kā arī beidza spēli ar +/- rādītāju -2 un efektivitātes koeficientu 19.

Otrs rezultatīvākais Vircburgas vienībā bija Desi Rodrigess, kurš guva 16 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Gīsenas komandā ar 14 gūtajiem punktiem izcēlās Brejons Bleiks. Vircburgas vienība ir aizvadījusi piecas spēles, kurās izcīnīja divas uzvaras un piedzīvoja trīs zaudējumus. Iepriekšējo sezonu Šķēle pavadīja “VEF Rīga” komandā.

Šķēle: Nesūdzētos palikt “VEF Rīga”, bet vienkārši gribēju atkal aizbraukt uz ārzemēm