Šmitam divi “trejači” ceturtajā ceturtdaļā, “Žalgiris” sīvā cīņā piedzīvo vēl vienu zaudējumu

28/04/2023 23:10
Kauņas

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien Barselonā guva astoņus punktus Kauņas “Žalgiris” zaudējumā ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē. “Žalgiris” otrajā cīņā viesos ar 81:89 (21:20, 23:25, 22:23, 15:21) piekāpās “Barcelona”, sērijā līdz trim uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-2.

Pirmajā ceturtdaļā biežāk vadībā bija viesi, bet puslaika beigās vadību pārņēma Barselonas basketbolisti. Vēl sešas minūtes līdz pamatlaika beigām mājinieki bija priekšā tikai ar +3 (76:73), taču Kauņas basketbolisti izšķirošajos momentos tuvāk vairs nespēja tikt.

Šmits pret savu bijušo komandu laukumā pavadīja 24 minūtes un 22 sekundes, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem un divus no trim trīspunktu metieniem, abus “trejačus” trāpot ceturtajā ceturtdaļā. Viņš izcīnīja arī četras atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, četrreiz kļūdījās, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi pretiniekam, kā arī cīņu beidza ar efektivitātes koeficientu pieci.

20 punktus viesiem guva Igns Brazdeiķis, 13 – Edgars Ulanovs un desmit – Laurīns Birutis. Mājiniekiem 26 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Jans Veselijs, bet 22 punktus guva Nikola Mirotičs. Trešā spēle sērijā 3.maijā notiks Kauņā.

Otrā piektdienas spēlē Pirejas “Olympiakos” savā laukumā ar 78:82  (24:10, 13:24, 19:17, 22:31) piekāpās Stambulas “Fenerbahce”, sērijā rezultātam topot 1-1. Mājinieku labā pa 18 punktiem Kosta Sluka un Sašas Vezenkova, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas, kontā. Turcijas vienībā 16 punktus guva Kārsens Edvardss, bet pa 15 punktiem guva Džonatens Motlijs un Naidžels Heizs-Deiviss, kura kontā arī sešas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

Arī šajā sezonā Eirolīgā spēlē 18 komandas, kuras aizvada divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas finālčetrinieka turnīrs no 19. līdz 21.maijam norisināsies “Žalgiris” mājvietā Kauņā. Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālcīņā Belgradā ar 58:57 uzveica Madrides “Real”, turnīrā uzvarot otro sezonu pēc kārtas.