Smitam divi vārti, ”Spartaks” pārliecinoši iesoļo Eiropas līgas trešajā kārtā

02/08/2018 23:48
Jūrmalas ''Spartaks'', Sportazinas.com

Latvijas futbola čempionvienība Jūrmalas ”Spartaks” UEFA Eiropas līgas atbildes spēlē izbraukumā ar 3:0 (2:0) pārspēja Sanmarīno spēcīgāko vienību Montedžardīno “La Fiorita”, divu maču summā svinot graujošu uzvaru ar 9:0.

Pirms spēles

“Spartaka” un “La Fiorita” atbildes duelis, visticamāk, kļūs par formalitāti, jo pirmajā mačā pirms nedēļas Latvijas čempioni svinēja pārliecinošu uzvaru ar 6:0. Uzvarētāji divu maču summā iekļūs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā.

Divkārtējai Latvijas čempionei “Spartaks” komandai UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā ticis vieglāks pretinieks nekā “Ventspilij”. Jūrmalnieki savu favorītu statusu apliecināja jau pirmajā mačā, gūstot pārliecinošu panākumu. Jūrmalas vienības sastāvā divus vārtus guva Jevgēņijs Kobzars, kā arī vēl ar precīziem sitieniem atzīmējās Artemijs Maļejevs, Ingus Šlampe, Arianers Smits un Ingars Sarmis Stuglis.

Spēles apskats

Jūrmalnieki maču sāka bez vairākiem līderiem starta vienpadsimtniekā, vārtus sargājot komandas nomināli trešajam vārtsargam Mārcim Melecim. Mača rezultāts tika atklāts 26.minūtē, kad precīzi sita nikaragviešu futbolists Arianers Smits. Sešas minūtes vēlāk mājinieki palika mazākumā, jo otro dzelteno kartīti saņēma Luka Rinjīni. Pirmā puslaika kompensācijas laikā “Spartaks” dubultoja pārsvaru, pēc piespēles no labās malas ar galvu precīzi sitot argentīnietim Djego Ezekviēlam Agirrem.

Otrā puslaika sākumā Sanmarīno vienībai izdevās iedabūt bumbu tīklā, taču aizmugures dēļ vārtu guvums netika ieskaitīts. Otrā puslaika vidū Smits guva jau savus otros vārtus mačā, “Spartakam” panākot 3:0. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, Jūrmalas komandai svinot drošu uzvaru un iekļūstot nākamajā kārtā.

Jūrmalniekiem UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā būs jāspēlē pret Lietuvas čempioni Marijampoles “Sūduva”, kas UEFA Čempionu līgā kvalifikācijā divu maču summā ar 0:5 kapitulēja Belgradas “Crvena zvezda” komandai, kas pirms tam Eiropas klubu spēcīgākajā turnīrā apturēja tieši “Spartaku”. UEFA Eiropas līgas atlases trešā kārta risināsies 9. un 16.augustā. “Spartaks” mājas spēli aizvadīs, visticamāk, “Skonto” stadionā.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācija, otrā kārta
Florī, “Tullo Morgagni” stadions, 02.08.2018
Montedžardīno “La Fiorita” – Jūrmalas ”Spartaks” 0:3 (0:2) – Smits 26′,65′, Agirre 45′
Sitieni (rāmī): 10(4)-17(8)
Bumbas kontrole: 51%-49%