Šmitam pirmais karjeras “double-double” Eirolīgā, “Žalgiris” trešā uzvara pēc kārtas

18/11/2022 22:02
Rolands Šmits

Latvijas basketbolists Rolands Šmits šovakar ULEB Eirolīgas spēlē palīdzēja Kauņas “Žalgiris” komandai ar rezultātu 71:62 pieveikt Milānas “Olimpia” vienību. Lietuvas superklubam tas bija trešais panākums pēc kārtas.

“Žalgiris” vadībā izvirzījās jau no pirmajām sekundēm, maču uzsākot ar 7:0 izrāvienu. Lai gan izšķirošajā ceturtdaļā Milānas klubs spēja pietuvoties līdz piecu punktu deficītam (58:63), vadību Kauņas klubs tā arī nevienu reizi neatdeva un svinēja laimīgu uzvaru.

Šmits aizvadīja kārtējo produktīvo maču, atzīmējoties ar karjeras pirmo “double-double” Eirolīgā. Latvietis izcēlās ar desmit punktiem (1 p. 2/2; 2 p. 4/6; 3 p. 0/2) un tikpat daudz atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārvērtu bumbu, trīs kļūdām, vienu bloķētu metienu, trīs nopelnītām un četrām izprovocētām piezīmēm. Šmits spēli noslēdza ar efektivitātes koeficientu 17, kas bija labākais rādītājs “Žalgiris” rindās.

Kā jau šosezon ierasts, labākais Kauņas vienības labā bija Kīnans Evanss, kurš guva 23 punktus. “Olimpia” no zaudējuma neglāba Nazs Mitrū-Longs, kurš nepilnās 17 minūtēs savāca 19 punktus un bijušais “Žalgiris” spēlētājs Kevins Pangoss, kura rēķinā 11 punkti. “Žalgiris” komanda savā laukumā šosezon vēl joprojām nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu, visas trīs neveiksmes piedzīvojot tikai izbraukumā.

Tikmēr Artūrs Kurucs un Vitorijas “Baskonia” izbraukumā atzina “Monaco” pārākumu ar rezultātu 74:79. Kurucs laukumā bija četras minūtes un 18 sekundes, kuru laikā viņš aizmeta vienīgo izdarīto divpunktu metienu un savāca vienu atlēkušo bumbu. “Baskonia” tas bija otrais zaudējums pēc kārtas, un ar bilanci 4-4 Vitorijas klubs ieņem astoto vietu.