Šmits klusē, “Žalgiris” pret Kuruca “Baskonia” piedzīvo smagāko zaudējumu šosezon

23/11/2022 23:40

Šovakar ULEB Eirolīgas spēlē savus spēkus mēroja divu latviešu pārstāvētās komandas. Panākumu Spānijas pilsētā Vitorijā izcīnīja vietējā “Baskonia” bez Artūra Kuruca ierindā, kas ar 93:73 sagrāva Rolanda Šmita pārstāvēto Kauņas “Žalgiris”.

“Baskonia” bez Kuruca pieteikumā aizvadīja izcilu otro puslaiku. Lai gan pēc pirmās spēles daļas mājinieki bija iedzinējos ar -2 (42:44), 15 minūšu pārtraukums deva iedvesmu, pēc tā izvirzoties vadībā. Pirms izšķirošajām desmit minūtēm Vitorijas vienība iekrāja sešu punktu pārsvaru (64:58), un ceturtajā ceturtdaļā uzņēma apgriezienus un viesiem no Lietuvas neatstāja nekādu cerību.

Šmits rezultativitātes ziņā aizvadīja atkārtoti vājāko spēli šosezon. Viņš atzīmējās ar diviem punktiem (1 p. 0/0; 2 p. 1/7; 3 p. 0/2), septiņām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu, vienu kļūdu, kā arī divām nopelnītām un vienu izprovocētu personisko piezīmi. Šmits spēli pabeidza ar lietderības koeficientu 1.

Galvenie panākuma kaldinātāji “Baskonia” rindās bija Metjū Kostello un Dariuss Tompsons, kuri katrs guva pa 19 punktiem un izcēlās ar attiecīgi septiņām bumbām zem groziem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Viņiem arī piebalsoja Pjērā Henrī (15 punkti) un Vanja Marinkovičs (14 punkti). “Žalgiris” no neveiksmes neglāba Edgara Ulanova (18 punkti) un šosezon izcila spēlējošā Kīnana Evansa sniegums – amerikāņa kontā 17 punkti.

Kauņas klubs pēc neveiksmes Eirolīgas tabulā noslīdējis uz septīto vietu, kamēr tieši “Baskonia” apsteidza Lietuvas superklubu un pakāpās uz sesto pozīciju.