Šmits nespēlē, Lietuvas finālsērijā būs izšķirošais mačs (VIDEO)

08/06/2023 21:51
Kauņas

Latvijas basketbolists Rolands Šmits ceturtdien Viļņā laukumā nedevās viņa pārstāvētā Kauņas “Žalgiris” zaudējumā ceturtajā Lietuvas čempionāta fināla spēlē. “Žalgiris” viesos piekāpās Viļņas “Rytas” ar 68:69 (23:14, 17:18, 10:13, 18:24), sērijā līdz trim uzvarām rezultātam topot 2-2.

Gandrīz visu spēli vadībā bija Kauņas klubs, lielāko pārsvaru (31:18) panākot 16.minūtē pēc Igna Brazdeika metiena. Mājiniekiem pirmoreiz vadībā izvirzīties izdevās vien ceturtās ceturtdaļas nogalē, bet uzvaru svinēt, otro reizi spēlē panākot viena punkta pārsvaru.

37 sekundes līdz mača beigām Brazdeikis ar divu punktu metienu panāca 68:64, taču mājinieki ar Evalda Kaira triju punktu gājienu un Markusa Fostera divpunktu metienu četras sekundes pirms mača beigām izrāva uzvaru.

Viesiem 14 punktus guva Aizeja Teilors, 13 – Brazdeikis, bet Arns Butkevičs sakrāja 11 punktus un desmit atlēkušās bumbas. Mājiniekiem 18 punktus guva Haime Ečenike, 16 – Fosters un 11 punktus – Kairis.

Piektā spēle sērijā notiks sestdien Kauņā. Pamatturnīrā Kauņas “Žalgiris” ar 28 uzvarām 33 spēlēs ieņēma pirmo vietu, bet “Rytas” ar bilanci 27-6 finišēja otrā. Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta “Rytas”, kas finālsērijā ar 4-1 pieveica Panevēžas “Lietkabelis”.