Šmits paliek “sausā”, “Žalgiris” zaudē un noslēdz Eirolīgas sezonu

03/05/2023 22:27
Rolands Šmits

Latviešu basketbolista Rolanda Šmita pārstāvētā Kauņas “Žalgiris” komanda šovakar ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla spēlē savā laukumā ar 66:77 atzina “Barcelona” pārākumu, sērijā piedzīvojot zaudējumu ar 0-3, tādējādi izstājoties no cīņas par titulu.

Mača sākumā pamatīgi “buksēja” mājinieku uzbrukums – pirmajās sešās minūtēs “Žalgiris” guva trīs punktus. Tikmēr viesi spēlēja nedisciplinēti un pieļāva vairākas kļūdas, kas Kauņas komandai ļāva pietuvoties un izrādīt pretestību spēcīgajiem pretiniekiem – puslaika pārtraukumā mazrezultatīvā spēlē “Barcelona” bija priekšā tikai ar +3 (29:26).

Spēles gaitu barselonieši lauza pēc 15 minūšu pauzes, “atveroties” uzbrukumā un trešās ceturtdaļas izskaņā sasniedzot lielāko pārsvaru (61:45). Līdz ar ceturkšņa beigu sirēnu Luks Lekāvičs trāpīja tālmetienu un nedaudz atdzīvināja “Žalgiris” arēnu, kas arī ļāva veiksmīgi uzsākt izšķirošo ceturtdaļu – nedaudz vairāk kā četrās minūtēs Kauņas basketbolisti deficītu samazināja vairāk nekā uz pusi. Pēc Edgara Ulanova pustālā metiena (55:61) Šarūns Jasikēvičs pieprasīja “Barcelona” minūtes pārtraukumu – trenera uzmundrināti, viesu spēlētāji sasparojās un atkal veica izrāvienu, pēc kura “Žalgiris” tā arī vairs neatguvās, piedzīvojot zaudējumu sērijā un skaistajam Eirolīgas stāstam apstājoties ceturtdaļfinālā.

Neveiksmīgs šis mačs padevās Šmitam, kurš pirmo reizi Eirolīgā šosezon palika sausā, aizmetot garām vienīgo izpildīto tālmetienu. Latvietis tāpat 13 minūtēs un 33 sekundēs atzīmējās ar četrām atlēkušajām bumbām, vienu pārtvertu bumbu, vienu nopelnītu un vienu izprovocētu pārkāpumu un efektivitātes koeficientu 3.

“Barcelona” rindās lieliski spēlēja Čehijas basketbola zvaigznes – pa 14 punktiem guva gan Jans Veselijs, gan Tomašs Satoranskis. Slovēnijas izlases centrs Maiks Tobijs pievienoja 13 punktus, kamēr 11 punkti Roka Jokubaiša kontā. “Žalgiris” komandā jau minētais Ulanovs izcēlās ar 13 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, kamēr Laurīnam Birutim 12 punkti.

“Barcelona” kā pirmā iekļuvusi “Final 4”, kas no 19. līdz 21. maijam notiks Kauņā. Pusfināla mačā Katalonijas kluba pretinieki būs Belgradas “Partizan” vai Madrides “Real” basketbolisti. Šajā sērijā rezultāts šobrīd ir 2-1 “Partizan” labā.

Vakara otrā spēlē Pirejas “Olympiacos” ar 72:71 izbraukumā izrāva uzvaru pret Stambulas “Fenerbahce”, rezultātam sērija kļūstot 2-1 par labu “Olympiacos”.

Par mača galveno varoni kļuva Grieķijas kluba aizsargs Kostas Slukass, kurš guva 26 punktus un līdz ar spēles beigu sirēnu realizēja uzvaru nesošo tālmetienu. Viņam ar 17 punktiem palīdzēja galvenais kandidāts uz sezonas MVP, bulgārs Saša Vezenkovs. “Fenerbahce” rindās 21 punkts Taileram Dorsijam, bet 15 punkti Tonjem Džekiri.