Šmits par konkurenci izlasē: Ja treniņos ir spēcīgi sparinga partneri, tieši tas padarīs mūs labākus

26/07/2023 19:42
Nokopēts
Rolands Šmits

Latvijas basketbola izlases spēlētājs Rolands Šmits sarunā ar žurnālistiem valstsvienības mediju dienā pauda pārliecību, ka lielā konkurence komandā palīdzēs visiem basketbolistiem kļūt vēl labākiem.

Šonedēļ Latvijas basketbola izlase sāks oficiālo treniņnometni, gatavojoties augusta beigās gaidāmajam Pasaules kausa finālturnīram. “Protams, ir ļoti labas sajūtas, forši ar visu komandu būt kopā. Tagad tikai jāgatavojas un jāiet uz pirmo spēli,” teica Šmits.

Aizvadītā sezona Kauņas “Žalgiris” rindās Šmitam noslēdzās jūnija sākumā, bet tā paša mēneša beigās viņa ģimenē bija pieaugums, piedzimstot otrajam dēlam. “Pēc sezonas braucu makšķerēt, auklēju dēlus un tad arī sāku trenēties,” atklāja Šmits, vienlaikus norādot, ka ģimenes pieaugums papildus raizes nav sagādājis. “Teikšu godīgi – nav tik traki. Mēs ļoti labi tiekam galā un ir, kas palīdz. Ar to viss ir kārtībā.”

Čempiona tituls un pieaugums ģimenē – Šmits otro reizi kļuvis par tēti

“Trenējos divas reizes dienā. Pirmais treniņš ir fiziskais, pēc tam uzreiz braucu darboties basketbolā. Divi treniņi pēc kārtas, bet jūtos ļoti labi,” savu vasaras treniņprocesu ieskicēja valmierietis. “Kā jau katru gadu – strādāju pie metiena, metiena pēc dribla, pie paša dribla arī. Būtībā pie visa tā, ko izmantoju savā spēlē, lai pēc tam sezonā viss sanāk labi.”

Lai gan PK apakšgrupas spēles Latvija aizvadīs Indonēzijā, kur klimatiskie apstākļi būtiski atšķiras no Eiropas, Šmits to kā problēmu neuzskata, norādot, ka tam palīdzēs karjerā iepriekš pieredzētais. “Grūti spriest, jo nekad tur neesmu bijis. Pieļauju, ka būs karsts, bet tiešām nezinu. Aizbrauksim. viss būs kārtībā un būsim gatavi. Esam spēlējuši visur, arī šoreiz būs jāpierod. Problēmām nevajadzētu būt,” uzskata basketbolists.

Šmits pērn pēc 11 pavadītiem gadiem Spānijā karjeru nolēma turpināt citviet, pievienojoties “Žalgiris” vienībai. Šāds solis atmaksājās, jo 28 gadus vecais uzbrucējs aizvadīja savu karjeras labāko sezonu. Šmits palīdzēja “Žalgirim” iekļūt Eirolīgas izslēgšanas spēlēs un pēc gada pārtraukuma triumfēt Lietuvas līgā. Latvietis kaimiņvalsts klubā arī kļuva par vienu no līderiem, jau sezonas izskaņā vienojoties par jaunu ilgtermiņa līgumu. “Patīkami, ka ar līgumu viss ir nokārtots, par to nav jāstraucas un zini, kur nākamajā sezonā atradīsies,” atzina Šmits.

Teicamais sniegums atmaksājas – “Žalgiris” ar Šmitu pagarina līgumu

Pārcelšanās no Spānijas uz Lietuvu Šmitam palīdzēja arī cita iemesla dēļ – ACB līga ir viens no Eiropas čempionātiem, kur sezonas rit visilgāk. Spānijā tiešām ir ilgas sezonas, bet Kauņā šogad viss jau 10. jūnijā beidzās. Ir forši, ka ir vairāk laika atpūsties, būt kopā ar ģimeni, un pēc tam arī ir vairāk laika gatavoties izlasei,” saka Šmits.

Latvijas izlase gatavošanos PK sāks 16 spēlētāju sastāvā. Lai gan Šmits allaž ir bijis viens no izlases pamatvērtībām, viņa pozīcijā – trešā un ceturtā numura pozīcijā – gaidāma vislielākā cīņa par iekļūšanu divpadsmitniekā, kas dosies uz finālturnīru. “Tas ir lieliski, jo tikai tādā veidā mēs varam kļūt labāki,” pārliecināts ir Šmits. “Vienmēr esmu teicis – ja treniņos ir spēcīgi sparinga partneri, tieši tas padarīs mūs labākus.”

Dāvis Bertāns par izlasi: Satiekot visus, iestājās patīkama satraukuma sajūta

Timma: Visu laiku trenēties ir tas pats, kas katru vakaru lasīt vienu un to pašu grāmatu

Banki: Mums ir četras nedēļas sagatavoties sacensībām pavisam jaunā līmenī

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām