Šmits precīzs no pustālās distances, “Žalgiris” iesoļo Karaļa kausa “Final 4”

22/01/2023 21:28
Rolands Šmits

Šovakar Rolands Šmits guva 13 punktus Kauņas “Žalgiris” panākumā pār Viļņas “Wolves” Karaļa Mindauga kausa ceturtdaļfināla atbildes spēlē, palīdzot komandai tikt pie panākuma ar 91:72.

Latvietis laukumā pavadīja 19 minūtes un 17 sekundes, atzīmējoties ar 13 punktiem (2p. 3/3, 3p. 1/4, s.m. 4/5), viņam arī viena atlēkusī bumba un viena rezultatīva piespēle.

Pirmajā mačā “Žalgiris” vienība bija pārāka ar 95:79, un divu spēļu summā svinēja uzvaru ar 186:151 un iesoļoja kausa pusfinālā.

Vakar dalību turnīrā noslēdza Artūra Žagara pārstāvētā Ķēdaiņu “Nevežis”, kura nespēja noturēt pirmajā spēlē pret Viļņas “Rytas” iegūto astoņu punktu pārsvaru un atbildes mačā zaudēja ar 78:98. Žagaram 14 punkti un četras atlēkušās bumbas.

Cīņu par Karaļa Mindauga kausu turnīra “Final four” turpinās “Žalgiris”, “Rytas”, “Lietkabelis” un Jonavas “Cbet”, kas norisināsies februārī Šauļos.

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien guva 12 punktus Itālijas A sērijas mačā un palīdzēja Trento “Dolomiti Energia” komandai izcīnīt uzvaru. Trento klubs savā laukumā ar rezultātu 90:80 (28:16, 23:25, 23:19, 16:20) pārspēja Varēzes “Openjobmetis”.

Gražulis 29 minūšu laikā grozā raidīja piecus no deviņiem divpunktu metieniem un abus divus soda metienus, bet bija divreiz neprecīzs aiz perimetra. Koknesietis arī izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, bloķēja vienu metienu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, tika pie 13 efektivitātes koeficienta punktiem un otra labākā +/- rādītāja komandā (+13).

“Dolomiti Energia” rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Endrū Krofords, kamēr pretiniekiem 16 punktus guva Kolbijs Ross.

Citā spēlē Artjoms Butjankovs guva divus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Skafati “Givova” viesos ar 74:79 (13:21, 21:18, 17:26, 23:14) atzina Tortonas “Bertram Yachts Derthona” pārākumu. Butjankovs spēlēja septiņas minūtes, realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, pieļāva vienu kļūdu un tika pie sliktākā +/- rādītāja komandā (-13). Tikmēr savainojumu turpina dziedēt Artūrs Strautiņš, kura pārstāvētā līgas pastarīte Redžo Emīlijas “UnaHotels” mājās ar 73:68 (18:15, 21:23, 26:17, 8:13) uzvarēja meistarsacīkšu līderi Milānas “EA7 Emporio Armani”.

“Dolomiti Energia” ar deviņām uzvarām 16 spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu, “Givova” ar sešiem panākumiem un desmit zaudējumiem ierindojas 12. pozīcijā, kamēr “UnaHotels” ar bilanci 5-11 atrodas 16.vietā 16 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “AX Emporio Armani Olimpia”.