Šmits produktīvākais “Barcelona” komandā Eirolīgas mačā

01/04/2022 23:37
Rolands Šmits

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien ULEB Eirolīgas 33.kārtas mačā guva sešus punktus un sasniedza labāko produktivitāti “Barcelona” komandā. “Barcelona” viesos ar rezultātu 66:73 (19:13, 21:20, 8:18, 18:22) atzina Pirejas “Olympiakos” pārākumu.

Šmits spēlēja 19 minūtes un 28 sekundes, realizējot trīs no pieciem divpunktu metieniem un netrāpot abus tālmetienus. Valmierietis arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie 11 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija labākais rādītājs komandā.

Barselonas komandai 13 punktus guva Sertačs Šanli un 11 punkti bija Nikolam Mirotičam. Grieķijas klubā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Šakele Makisiks, bet 13 punkti bija Sašam Vezenkovam. “Barcelona” uzvarējusi 21 no 27 spēlēm un jau pagājušajā nedēļā nodrošināja pirmo vietu regulārajā turnīrā. “Olympiakos” ar 19 panākumiem 28 cīņās ir otrā.

Tikmēr Artūrs Kurucs guva divus punktus, bet Vitorijas “Baskonia” mājās ar 96:79 (35:15, 22:25, 20:10, 19:29) uzveica Kauņas “Žalgiris” vienību, kuras sastāvā saslimšanas dēļ nebija Jāņa Strēlnieka. Kurucs 12 minūtēs un 16 sekundēs izpildīja vienu neprecīzu divpunktu metienu un realizēja divus no četriem soda metieniem. Viņa kontā bija arī viena kļūda, piecas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Spānijas klubam 18 punktus guva Stīvens Enohs, 17 pievienoja Roks Giedraitis un 15 guva Metjū Kostello. Kauņas komandā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Luks Lekavičs. “Baskonia” ar 12 uzvarām 28 spēlēs ir desmitā un piektdien noslēdza sezonu Eirolīgā, kamēr “Žalgiris” ar septiņām uzvarām 27 cīņās ir pēdējā, 15.pozīcijā.

Arī šosezon Eirolīgā bija pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā trīs Krievijas komandas tika izslēgtas no turnīra. Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.