Šmits un “Barcelona” piedzīvo zaudējumu ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē

21/04/2022 23:41
Rolands Šmits

ULEB Eirolīga

Latvijas basketbolista Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ceturtdien savā laukumā ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē piedzīvoja zaudējumu. “Barcelona” mājās ar 75:90 (18:23, 17:25, 21:19, 19:23) piekāpās Minhenes “Bayern”, sērijā līdz trīs uzvarām rezultātam izlīdzinoties – 1-1.

Šmits spēlēja vien divas minūtes un desmit sekundes, statistikas ailītēs ierakstus neveicot. Barselonas klubā pa 16 punktiem guva Nikolass Laprovitola un Nikola Mirotičs, kuram arī sešas atlēkušās bumbas. 13 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles sakrāja Niks Kalatess.

Minheniešiem 25 punktus guva un septiņas bumbas zem groziem izcīnīja Dešons Tomass. 15 punktus guva Andreass Obsts, 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Niks Vailers-Bebs, 11 punkti un piecas rezultatīvas piespēles tika Ognjenam Jaramazam, bet desmit punkti un astoņas atlēkušās bumbas – Agustīnam Rūbitam.

Otrā ceturtdienas mačā Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” savā laukumā pieveica Stambulas “Anadolu Efes” ar 73:66 (19:17, 14:16, 20:19, 20:14) un sērijā panāca izlīdzinājumu 1-1. Mājinieku rindās Ševons Šīldss sakrāja 21 punktu un astoņas atlēkušās bumbas, bet Serhio Rodrigess sekmēja uzvaru ar 17 punktiem, kā arī pa piecām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm. Viesiem 19 punktus guva Šeins Larkins, bet ar 18 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām atzīmējās Vasilije Micičs.

Piektdien otrās sēriju spēles notiks pāros, kuros tiekas Pirejas “Olympiakos” ar “Monaco” un Madrides “Real” ar Telavivas “Maccabi”. Ar 1-0 vadībā ir “Real” un “Olympiakos”. Ceturtdaļfināla sērijas rit līdz vienas komandas trim uzvarām. “Play-off” pirmo kārtu pārvarējušās komandas maijā Belgradā cīnīsies finālčetrinieka turnīrā.

Arī šosezon Eirolīgā bija pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā trīs Krievijas komandas tika izslēgtas no turnīra. Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.

Itālija (sievietes)

Latvijas basketboliste Kitija Laksa ceturtdien Raguzā guva 12 punktus Itālijas A sērijas pusfināla otrajā mačā, viņas pārstāvētajai Skio “Famila” komandai izcīnot uzvaru izbraukumā. Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā Skio komanda izbraukumā ar 71:64 (17:13, 24:24, 17:16, 13:11) pārspēja Raguzas “Passalacqua” vienību, sērijā līdz divām uzvarām izlīdzinot rezultātu – 1-1.

Laksa spēlēja 32 minūtes un 28 sekundes, grozā raidot trīs no pieciem divpunktu metieniem un divus no septiņiem “trejačiem”. Viņa arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienreiz pārtvēra bumbu, divreiz pārkāpa noteikumus un tika pie komandā sliktākā +/- rādītāja (-2).

Rezultatīvākā viešņu rindās ar 16 punktiem bija rezerviste Olbisa Futo Andrē. 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Kima Mestdaga, bet Sandrīne Gruda septiņiem punktiem pievienoja 13 atlēkušās bumbas. Mājiniecēm 18 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Eiža Teilore, bet par punktu un atlēkušo bumbu mazāk – Kairā dzimusī Dienvidsudānas izcelsmes Somijas basketboliste Avaka Kujera.

Ceturtdaļfinālā “Famila” apturēja Karlīnes Pilāberes pārstāvēto Sanmartīno “Fila” vienību. Regulārajā čempionātā Skio basketbolistes uzvarēja visās 23 spēlēs un izcīnīja pirmo vietu. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas “Umana Reyer”, finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio “Famila”.