Šmitam uzvara pār Bertānu un Pasečņiku, Mejeris Banki vadītajā komandā debitē ar 29 minūtēm laukumā

13/03/2022 23:08
Rolands Šmits

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien guva desmit punktus Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, Dairis Bertāns iemeta astoņus, bet Anžejs Pasečņiks – četrus. Šmits un “Barcelona” savā laukumā Bertāna un Pasečņika pārstāvēto Seviljas “Real Betis” uzvarēja ar rezultātu 83:63 (21:17, 16:14, 23:8, 23:24).

Šmits spēlēja 13 minūtes un 28 sekundes, grozā raidot visus trīs divpunktu metienus un vienīgo soda metienu, kā arī vienu no trīs tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, tika pie negatīva +/- rādītāja (-2) un iekrāja septiņus efektivitātes koeficienta punktus.

Bertāns 23 minūtēs un 19 sekundēs realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, visus trīs soda metienus un vienu no trīs “trejačiem”. Tāpat viņa kontā bija arī divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, viena pārtverta bumba, četri izprovocēti pārkāpumi, negatīvs +/- rādītājs (-10) un 13 efektivitātes koeficienta punkti. Pasečņiks laukumā pavadīja astoņas minūtes un 58 sekundes, iemetot divus no četriem divpunktu metieniem. Latvietis arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, četrreiz pārkāpa noteikums un kā vienīgais komandā tika pie pozitīva +/- rādītāja (+2).

“Barcelona” komandā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Brendons Deiviss, bet pretiniekiem tikpat punktu guva Šons Evanss, kurš gan pamanījās pieļaut astoņas kļūdas.

Citā spēlē Artūrs Kurucs guva piecus punktus, kamēr Vitorijas “Baskonia” viesos ar rezultātu 76:81 (16:17, 14:16, 24:22, 22:26) piekāpās Santjago de Kompostelas “Monbus Obradoiro”. Kurucs astoņu minūšu un 11 sekunžu laikā grozā iemeta vienu no trīs metieniem divu punktu vērtībā un vienu tālmetienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+5) un trīs efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr Rinalds Mālmanis guva četrus punktus spēlē, kurā Mursijas UCAM mājās ar rezultātu 96:67 (33:13, 13:16, 25:16, 25:20) uzvarēja Andoras “MoraBanc”. Mālmanis trīs minūtēs un 50 sekundēs realizēja divus divpunktu metienus un netrāpīja vienu tālmetienu. Pirmdien Mārcis Šteinbergs un Manrezas “Baxi” izbraukumā cīnīsies ar “Valencia”.

Sestdien Badalonas “Joventut” pieteikumā nebija Kriša Helmaņa, viņa pārstāvētajai komandai mājās ar 76:68 pārspējot “Valencia”. Rodija Mačohas pārstāvētā Fuenlavradas “Urbas” šajā nedēļas nogalē nespēlēja.

“Barcelona” ar 17 uzvarām 21 spēlē ieņem otro vietu turnīra tabulā, trešā ar 15 panākumiem 22 mačos ir “Baxi”, bet ceturto vietu ieņem “Joventut”, kas uzvarējusi 14 no 22 cīņām. UCAM un “Baskonia” ar 12 uzvarām 21 un 22 dueļos noslēdz pirmo astoņnieku. “Urbas” septiņi panākumi 23 dueļos dod 17.vietu, kamēr “Real Betis” ar sešām uzvarām 22 spēlēs ir pēdējā 18 komandu konkurencē.

Itālija

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris svētdien debitēja Itālijas A sērijā un guva desmit punktus, sekmējot Pezāro “Carpegna Prosciutto” komandas uzvaru. Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Pezāro vienība savā laukumā ar rezultātu 86:84 (15:26, 27:18, 22:19, 22:21) uzveica Brindizi “Happy Casa”.

Mejeris pagājušajā nedēļā pameta Krievijas klubu Permas “Parma” un šonedēļ papildināja Pezāro komandas rindas. Svētdien savā pirmajā mačā A sērijā viņš bija komandas sākumsastāvā un spēlēja 29 minūtes, kuru laikā realizēja trīs no sešiem divpunktu metieniem, savu vienīgo tālmetienu un vienu no diviem soda metieniem.

Tāpat viņš izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu, pieļāva trīs kļūdas, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes, iekrāja 12 efektivitātes koeficienta punktus un tika pie negatīva +/- rādītāja (-6). Uzvarētājiem ar 21 punktu rezultatīvākais bija Vincents Senfords, bet pretiniekiem 24 punktus guva un 11 atlēkušās bumbas izcīnīja Niks Perkinss.

Tikmēr Andrejs Gražulis guva 13 punktus, kamēr Triestes “Allianz” izbraukumā ar rezultātu 84:102 (17:19, 23:25, 20:28, 24:30) atzina ULEB Eirolīgas kluba Milānas “A|X Armani Exchange” pārākumu. Gražulis spēlēja 25 minūtes, grozā raidot četrus no sešiem divpunktu metieniem, vienu no trīs “trejačiem” un abus divus soda metienus. Koknesietis arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdalīja divas rezultatīvas piespēles, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, tika pie 13 efektivitātes koeficienta punktiem un negatīva +/- rādītāja (-14).

Vēl svētdien Artūrs Strautiņš guva deviņus punktus, Redžo Emīlijas “UnaHotels” viesos ar rezultātu 76:62 (24:14, 10:23, 27:11, 15:14) pārspējot Kremonas “Vanoli” ar Verneru Kohu sastāvā.

Strautiņš 30 minūtēs realizēja divus no sešiem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un abus divus “sodiņus”. Viņam arī astoņas atlēkušās bumbas, divi bloķēti metieni, divas piezīmes, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, 11 efektivitātes koeficienta punkti un negatīvs +/- rādītājs (-1).

Kohs 11 minūšu laikā punktus neguva, jo grozam garām lidoja kā vienīgais divpunktu metiens, tā visi četri tālmetieni. Citos statistikas rādītājos viņam viena atlēkusī bumba, viena piezīme un negatīvs +/- rādītājs (-18).

Redžo Emīlijas komanda ar 11 panākumiem 21 mačā ir ceturtā, Triestes basketbolisti ar desmit uzvarām 21 spēlē turnīra tabulā ieņem devīto vietu, Pezāro vienība tikusi pie astoņām uzvarām 21 cīņā, kas dod 14.vietu 16 komandu konkurencē, bet Kremonas klubs 21 aizvadītā spēlē ticis pie sešiem panākumiem un turnīra tabulā ierindojas pēdējā pozīcijā.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Boloņas “Virtus”.