Smukulis 86.vietā pēc “Boucles de la Mayenne” pirmā posma

02/06/2017 20:41
Gatis Smukulis Delko Marseille Provence KTM - Riteņbraukšana - Sprtazinas.com

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no kontinentālās komandas “Delko Marseille Provence KTM” piektdien ierindojās 86.vietā Francijā notiekošā velobrauciena “Boucles de la Mayenne” (UCI kat.2.1) pirmajā posmā.

Sacensību pirmajā etapā sportistiem bija jāveic 187 kilometrus gara distance, par kuras uzvarētāju kļuva francūzis Žoakims le Boms no FDJ komandas. Viņš finišu sasniedza pēc četrām stundām, 29 minūtēm un 21 sekundes, tuvākos sekotājus apsteidzot par četrām sekundēm.

Savukārt Smukulis finišēja nelielā grupiņā, kas uzvarētājam piekāpās par trim minūtēm un 32 sekundēm.

Kopvērtējuma līderi ir prologa un pirmā posma uzvarētājs le Boms, kamēr Smukulis, atpalikdams četras minūtes un 27 sekundes, ir 89.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien notikušajā 4,5 kilometru prologā Smukulim plīsa riepa, tāpēc viņš bija spiests samierināties ar 120.pozīciju.

Šajā velobraucienā tiks veikti trīs posmi un tas noslēgsies svētdien, bet šobrīd sacensības turpina 122 riteņbraucēji.

“Boucles de la Mayenne” velobrauciens norisinās kopš 1975.gada.

Sākotnēji Smukulim “Delko Marseille Provence KTM” komandas sastāvā bija paredzēta dalība UCI Pasaules tūres velobraucienā “Criterium du Dauphine”, kas sāksies svētdien, tomēr vienība savu plānu mainīja. Tiesa, šajā prestižajā velobraucienā startēs cits Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins no “Bora-Hansgrohe” komandas.

Smukulis starpsezonā pievienojās profesionālā kontinentālā līmeņa komandai “Delko Marseille Provence KTM”, pārejot no Pasaules tūres komandas “Astana”.

Pērn Smukulis uzvarēja Latvijas čempionātā gan grupas braucienā, gan individuālajā distancē, bet septembrī notikušajā “Vuelta a Espana” velobraucienā viņš bija ļoti aktīvs un pat divus posmus noslēdza pirmajā desmitniekā, kā arī guva 21.vietu pasaules čempionāta individuālajā braucienā. Tiesa, sportists neizcīnīja iespēju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet tika atzīts par Latvijas gada labāko riteņbraucēju.b