Snaiperis Bertāns gūst savu 1000. punktu NBA (VIDEO)

29/12/2018 08:34

Latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda naktī uz sestdienu piedzīvoja zaudējumu vienai no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēcīgākajām komandām Denveras “Nuggets” ar 99:102.

Bertāns laukumā pavadīja 18 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā guva sešus punktus, iemetot divus no pieciem tālmetieniem, kamēr divpunktu un soda metienus latvietis neizpildīja. Vēl viņa kontā trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viens bloks, viena kļūda un trīs piezīmes.

Bertānam šī bija zīmīga spēle, jo viņš sasniedza 1000 punktu robežu NBA. Viņš tādējādi ir trešais visu laiku rezultatīvākais NBA latviešu spēlētājs ar gūtiem 1005 punktiem.

Rezultatīvākie latvieši NBA

1. Kristaps Porziņģis (Ņujorkas “Knicks”) – 3312 punkti trīs sezonās
  2. Andris Biedriņš (Goldensteitas “Warriors”/Jūtas “Jazz”) – 3247 punkti desmit sezonās
  3. Dāvis Bertāns (Sanantonio “Spurs”) – 1005 punkti trīs sezonās
  4. Rodions Kurucs (Bruklinas “Nets”) – 180 punkti vienā sezonā
  5. Gundars Vētra (Minesotas “Timberwolves”) – 45 punkti vienā sezonā

Šajā spēlē “Spurs” mača sākumā uz īsu brīdi bija ieguvusi divu punktu pārsvaru, tomēr “Nuggets” demonstrēja labāku sniegumu un pirmo puslaiku noslēdza sev pozitīvi. Arī spēles turpinājumā otrajā puslaikā “Nuggets” pārsvaru prata nosargāt, neskatoties uz to, ka “Spurs” rezultāta starpību bija ievērojami samazinājusi.

Uzvarētājiem rezultatīvākais šajā mačā ar 31 punktu bija Džamals Marejs, bet katrs pa 21 punktam guva Maliks Bīzlijs un Nikola Jokičs, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt “Spurs” sastāvā 24 punkti Lamarkusa Oldridža kontā, bet 15 punktus guva Demars Derozans, kamēr ar 13 punktiem izcēlās Braiens Forbss.

Bertāns vēl nesen bija labākais trīspunktu metienu izpildītājs līgā, bet šobrīd ar 49,6% precizitāti atkāpies uz otro vietu aiz Portlendas “Trail Blazers” spēlētāja Seta Karija.