Šneps: Blūms noteikti varētu būt vīriešu izlases ģenerālmenedžeris

Latviešu basketbolists Jānis Blūms varētu pēc karjeras būt Latvijas vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeris, uzskata pašreizējais Latvijas Basketbola savienības () ģenerālsekretārs .

Pēdējā mēneša laikā LBS vadība saņēmusi kritiku par līdz šim veiktajiem darbiem, tajā skaitā vīriešu izlases galvenā trenera izvēli pirms Pasaules kausa kvalifikācijas, kuru Latvijas komanda tā arī nesasniedza. Tāpat pamatīgu troksni sacēla pieredzējušā valstsvienības kapteiņa emocionālie izteikumi LBS virzienā.

“Šobrīd, kad rezultāts nav sasniegts, var teikt, ka Arņa Vecvagara iecelšana galvenā trenera amatā bija kļūda, tomēr nekur nav teikts, ka kāds cits treneris spētu aizvest Latvijas izlasi līdz Pasaules kausam,” raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Šneps. “Tobrīd izvēle bija pamatota objektīvos apstākļos, jo vajadzēja treneri, kurš strādāja Latvijā.”

Šneps arī atklāja, ka šonedēļ tiks izsludināta Latvijas izlases ģenerālmenedžera vakance. “Ceram, ka atšķirībā no situācijas pirms diviem gadiem, kad arī bija konkurss par šo amatu, mums izdosies tikt pie ģenerālmenedžera. Viņa rokās arī būs procesa vadīšana par izlases galvenā trenera izvēli.”

Vecvagars darbu ar izlasi neturpinās, tādēļ valstsvienība meklēs jaunu speciālistu. Savukārt iepriekš ģenerālmenedžeri LBS neizdevās atrast, jo neuzskatīja, ka visi tie, kuri bija pieteikušies, būtu pietiekami labi speciālisti. Šneps visaugstāk novērtēja Kaspara Ciprusa kandidatūru, tomēr viņš pie šī darba pirms diviem gadiem netika.

“Šobrīd redzu trīs četrus spēlētājus, kuri pēc karjeras teorētiski varētu strādāt par Latvijas izlases ģenerālmenedžeri. Neesmu dzirdējis par Blūma nodomiem beigt karjeru, bet viņš noteikti varētu darīt šo darbu,” turpināja Šneps.

“LBS ir sabiedriska organizācija un mums priekšā ir konkgress, kurā ir plānotas prezidenta vēlēšanas,” sacīja Šneps. “Mani nekad nav uztraucis, vai man šis ir pēdējais termiņš LBS ģenerālsekretāra amatā. Man svarīgas ir labākās izvēles Latvijas basketbolam un ja vēlēšanu rezultātā LBS iegūs jaunu prezidentu, kurš nāks ar savu komandu un redzējumu, kas uzlabos basketbolu valstī, super, uz priekšu!”

Organizācijas ģenerālsekretārs arī atklāja, ka Latvijas izlases ģenerālmenedžera konkurss varētu noslēgties pēc divām līdz trijām nedēļām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par