Šneps par Latvijas basketbola klubiem: Mēs joprojām dzīvojam Padomju laiku “atraugās”

29/02/2024 14:53
Nokopēts
Edgars Šneps

Bijušais Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps sarunā “VEF Rīga podkāstā” pauda savu viedokli par Latvijas-Igaunijas līgu, kā arī atskatījās uz laiku LBS.

“Sportiski jau viss ir ok, bet, salīdzinājumā ar igauņiem, mēs sliktāk izskatāmies organizētības, mārketinga un resursu piesaistes ziņā. Tur mēs atpaliekam, bet tas saistīts ar to, ka Igaunijas sporta sistēma izmainījās daudz agrāk, bet mēs joprojām dzīvojam Padomju Savienības “atraugās”. Tas atstāj iespaidu uz klubu basketbolu un to, kā veidojas privātās iniciatīvas. Ir forši, ka parādījušies ir “Rīgas Zeļļi”, kas cenšas kaut ko darīt savādāk, bet mums ir par maz biznesa piesitiena. Mēs gan Latvijā esam atpalikuši daudzās jomās, līdz ar to arī basketbolā – vienā no sporta flagmaņiem,” secināja Šneps.

Šneps no 2009. gada aprīļa līdz 2020. gada janvārim bija LBS ģenerālsekretārs. Tieši pirmajā gadā amatā viņam nācās piedzīvot skandalozo 2009. gada Eiropas čempionātu, pēc kura vairākiem tā brīža Latvijas basketbola zvaigznēm tika piespriestas diskvalifikācijas. “2009. gada diskvalifikācijas es, arī šodien, ar milzīgu pārliecību saku, ka tas bija viens no labākajiem lēmumiem. Tas vērtību ziņā izmainīja to, kas ir Latvijas basketbols, kas arī savā ziņā ir fundaments tiem panākumiem, kas ir tagad,” pārliecināts ir Šneps.

Funkcionārs gan pauda, ka viņš, iespējams, būtu rīkojies citādāk, izvēloties izlases galvenos trenerus.”Skatoties uz to, kādu furoru izveidojis ir Luka Banki, kurš ir kā piemērs visiem – droši vien es arī Banki ātrāk ieliktu izlasē, bet mēs jau arī dzīvojam kaut kādās pieredzēs, jo pirms tam mums bija Kēstutis Kemzura un Nenads Trajkovičs [ar kuriem panākumi nebija]. Mēs varējām rīkoties drosmīgāk, bet acīmredzot mēs baidījāmies par kaut kādiem riskiem,” teica Šneps.

“Zaudējums Melnkalnei un neiekļūšana 2019. gada Pasaules kausā viennozīmīgi bija sāpīgākais [manā funkcionāra karjerā], jo gaidas bija milzīgas. Man galvā bija mārketinga plāns, kā mēs rīkosimies, ko mēs mainīsim u.tml. Tā bija milzīga vilšanās, jo likās, ka mēs to varam un to arī izdarīsim,” atzina Šneps.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
11
6.75
1.16
1.47
4.75
6
1.58
3.8
4.4
3.2
4.1
1.91
2.9
3.1
2.45
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām