Soda sitiens dod Ganai uzvaru Āfrikas Nāciju kausa spēlē pret Ugandu; Ēģipte cīnās neizšķirti ar Mali (+VIDEO)

18/01/2017 13:02

Portžantila (Gabona), 18.janv., LETA–DPA. Neskatoties uz ne pārāk pārliecinošu sniegumu, Ganas futbola izlase otrdien ar panākumu sāka Gabonā notiekošo Āfrikas Nāciju kausa izcīņu, tikmēr Ēģipte un Mali savstarpējā spēlē nespēja gūt vārtus.

2015.gada fināliste Gana ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja Ugandu, vienīgos vārtus 32.minūtē iesitot ikdienā Anglijas premjerlīgas komandā Vesthemas “United” spēlējošajam Andrē Ajevam, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

“Pirmais puslaiks bija diezgan labs – turējām bumbu, spēlējām mūsu spēli un mums bija iespējas. Tomēr otrajā puslaikā nepaveicām to, kas nepieciešams,” pēc mača teica Ajevs. “Pret šo komandu mums vajadzēja gūt otros vārtus.”

Ganas izlase Āfrikas Nāciju kausā uzvarējusi četras reizes, tomēr nav spējusi to paveikt kopš 1982.gada, kaut šajā laikā trīs reizes spēlējusi finālā.

Tikmēr Uganda finālturnīrā spēlē pirmoreiz kopš 1978.gada, kad finālā piekāpās Ganai.

Savukārt vēl vienā D apakšgrupas mačā Ēģipte nospēlēja 0:0 (0:0) ar Mali. Abām komandām mača gaitā bija daudzas vārtu gūšanas iespējas, tomēr neviena no tām tā arī netika izmantota.

Trešdien turnīrā tiks sākta grupu turnīra otrā kārta, A grupas cīņās mājiniecei Gabonai spēkojoties ar Burkinafaso, bet Kamerūnai cenšoties apturēt debitanti Gvineju-Bisavu.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņā sacenšas 16 izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējā turnīrā 2015.gadā Kotdivuāras izlase, kas pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Ganu.